Haberler

TOKİ İstanbul Avrupa Yakası Kuraya Hak Kazananlar Belli Oldu! TOKİ 2023 İstanbul Kura Sonuçları Açıklandı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul için konut başvurusu yapanlara ilişkin detaylar açıklandı. TOKİ’nin resmi web sayfasında yer verilen açıklamada, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde kura çekilişlerine Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve toplamda 11 ili etkileyen büyük deprem felaketi sonrasında ara verilmişti.

2 + 1 ve 3 + 1 sosyal konut için hak sahiplerinin belirleneceği TOKİ İstanbul kura çekimi için heyecanlı bekleyiş de devam ediyor. Bu kapsamda başvuru yapan adayların başvuruları değerlendirildi. İstanbul Avrupa Yakası konut başvurusu kabul edilen ve reddedilenler belli oldu.

TOKİ KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından TOKİ İstanbul kuraya hak kazananlar ve başvurusu reddedilenler belli oldu. TOKİ kura çekimine ilişkin tarihler ise araştırılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Arnavutköy, Başakşehir, Esenler Avrupa Yakası İstanbul TOKİ başvurusu hakkında detaylar belli oldu.

Geçen yılın Kasım ayında çekilmeye başlayan kuraların 2023 Mart ayına kadar devam etmesi bekleniyor. 2 + 1 ve 3 + 1 seçenekli konutlar için noter huzurunda çekilen kurular ile hak sahipleri belirleniyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ aracılığıyla hayata geçirilen sosyal konut projesi kapsamında kura çekilişi 6 ay içinde tamamlanacak. Buna göre 250 bin konut için hak sahipleri Mart ayı içinde belirlenmiş olacak.  

TOKİ BAŞVURUSU KURA SONUÇLARI SORGULAMA

TOKİ kura sonuçlarını öğrenmek isteyenlerin elektronik ortamdan sorgulamalarını yapmaları mümkündür. 81 ilde noter huzurunda çekilen kuraların sonuçları ‘’a.toki.gov.tr’’ adresinden öğrenilebilmektedir. Online işlemler ekranından güvenli şekilde kura sonuçlarına göre hak sahibi olan kişiler sorgulamalarını yapabilirler.

Türkiye genelinde hayata geçirilecek sosyal konut projesi kapsamında yapılan kura sonuçlarını internet üzerinden takip etmek de mümkündür. 2023 Mart ayı itibariyle sonuçlanması beklenen kura çekimlerine yönelik sonuçların belli olmasının ardından başvuru yapanlar için sonraki süreç başlayacak. Güncel duyuruları ve kura çekimlerine ilişkin detayları Vatandaşların TOKİ resmi web sitesi üzerinden görüntülemeleri mümkündür.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir