emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Türkiye’de AVM’lerin Açılış ve Kapanış Saatleri Değişti!

Türkiye’de AVM’lerin Açılış ve Kapanış Saatleri Değişti!
15.03.2020

Türkiye’de AVM’lerin Açılış ve Kapanış Saatleri Değişti! Alınan karar neticesinde Türkiye genelindeki AVM’lerin açılış ve kapanış saatleri değiştirildi. Türkiye genelinde korona virüsü nedeni ile alış veriş merkezlerinin açılış ve kapanış saatlerinde değişikliğe gidilmiş bulunulmaktadır. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, yaptığı açıklamasında AVM’lerdeki kiracılarımız ile görüşme sağlayarak korona virüsü nedeniyle aldığımız tedbirler doğrultusunda öğlen 12.00, akşam 20.00 saatleri arasında geçerli olacak olan esnek çalışma saati uygulaması için tavsiye kararı alınmıştır, dedi. Düzenlenen çalıştayda korona virüsü nedeni ile alınacak tedbirler doğrultusunda yoğun katılım sağlanmış bulunmaktadır. Korona virüsüne karşı yoğun tedbirler ve önlemler alınmış bulunmaktadır.

AVM’ler Öğlen 12.00 – Akşam 20.00 Saatleri Arasında Çalışacak!

AVM’ler Öğlen 12.00 – Akşam 20.00 Saatleri Arasında Çalışacak! Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş’ın korona virüsü nedeni ile konuşmalarında geçen içerikler şu şekilde olmaktadır. “Dünyanın ve ülkemizin içinden geçmekte olan dönemiz farkındayız. Yaşamında bir taraftan devam ettiği göz önüne bulundurduğumuzda, korona virüsten korunma kapsamında kamu otoriterlerinin uyarıları ve aldığı önlemleri desteklediklerini belirtti. Bu şekilde tüm imkanlarımızı kamunun aldığı tedbirleri desteklemek ve AVM’lerin belirtilen süreçte güvenli alanlar olma özelliğini sürdürebilmeleri adına seferber ediyoruz. AVM’ler olarak kamu sağlığını her şeyin üstünde tutuyoruz.

AVM’lerdeki kiracılarımız ile görüşerek öğle 12.00, akşam da 20.00 saatleri arasında geçerli olacak olan esnek çalışma saati için tavsiye kararı alınmış bulunulmaktadır. Fakat alınan bu tavsiye kararının istihdamı olumsuz yönde etkilememesi için personellere yıllık izin kullandırılarak bu uygulamanın gerçekleştirilmesi önerilmiş olmaktadır. Bu şekilde AVM’lerdeki çalışanlarımızın için birbirileri ile temas etmeyen ayrı gruplar oluşturarak, sağlanacak olan hizmetin hem hijyenik hem de eksiksiz olarak devam etmesini sağlayacaklarını belirtti”.

Tüm alışveriş merkezlerinde dezenfektasyon çalışmalarından, çalışanlara maske tedariğine kadar geniş çaplı önlemler alındığını belirten Hüseyin Altaş, halkı bilgilendirici videoların AVM’lerde bulunan ekranlarda ve halka ulaşabilecek tüm mecralarda yer alacağını da konuşmalarına eklemiş bulunmaktadır. Korona virüsüne karşı gerekli önlemlerin alınmasının yanında, toplumun tüm kesimlerini sakin ama tedbirli olmaya davet ettiklerini de sözlerine eklemiş bulunmaktadır. bu kapsamda okulların tatil edilmesinin toplumumuzda panik oluşturduğunun farkındayız. Alınan tedbirlerin bu süreç içerisinde geçerli olması kaydı ile AVM’lerde bulunan çocuklar için kapalı oyun alanlarının ve etkinlik alanlarının kapalı tutulmasını tavsiye ettiklerini belirtti.

Yorumlar

  1. Hasan ekşi dedi ki:

    Peki bu kararı alırken avm esnafını hiç düşündünüzmü zaten faiş fiyat kira ödüyorlar her musibette bedeli avm esnafı ödüyor yok hastalık bulaşır avmlere,gitmeyin yok,canlı bomba olur avmlere gitmeyin,yok öyle olur yok,böyle olur,eeebu esnaflar taşmı yiyecek,çoluğu çocuğu yorgan mı kemirsin biraz empatı yapın lütfen bir karar alırken diğer tarfları da düşünün benim avm,de dükkanım yok,ben avmde kiracı değilim ben,bir vatandaş olarak,düşüncelerimi dile getirdim saygılarımla