• Özel Güvenlik Maaşları 2018

  İnsanların ve kurumların güvenliğini sağlamak için farklı meslek grupları görev yapmaktadır. Bunlar asker, polis ve özel güvenlikçilerdir. Bu mesleklerin her birinin görev alanları farklıdır. Asker ve polisler kamu görevlisi statüsünde iken güvenlikçiler ise adından da anlaşılacağı gibi bu statüde değillerdir. Bu mesleğe dair insanlar farklı konuları merak etmektedir. Bu yazımızda özel güvenlik görevlileri hakkında bilgiler vereceğiz. Özel güvenlik maaşları 2018 yılında ne kadar oldu? Maaşlara gelen zam ne kadar? Zamlar nasıl hesaplanmaktadır? Şeklindeki soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Böylelikle bu mesleği yapmak isteyenler maaş konusunda fikir sahibi olmakta ve bu da kişilerin bu mesleği seçip seçmemesi konusunda önemli bir fikir edinmesine neden olacaktır.


  Güvenlik görevlileri çok farklı alanlarda görev yapabilmekte ve görev alanları ilgili yasa ya da yönetmeliklerle belirlenmektedir. Bu mesleği yapmak istiyorsanız farklı alanlarda görev yapabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Bazen bankalarda bazen hastanelerde bazen ise stadyum ya da daha farklı bir yerde görev yapabilirsiniz. İnsanlar bunları genel olarak kabul etmekte fakat bu mesleğe sahip kişilerin aldığı maaş miktarını merak etmektedir. Özel güvenlik maaşları 2018 yılı içerisinde yapılan zamlarla artmıştır. Maaşlar konusunda bilinmesi gereken farklı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle bu mesleği yapan kişiler güvenlik şirketlerine bağlı olarak görev yapmakta ve şirketler fiyat politikalarını kendileri belirlemektedir. Yani özel güvenlik görevlilerinin aldığı net bir maaş bulunmamaktadır. Şirkete ve yapılan göreve bağlı olarak alınan maaşlar değişmektedir.

  Özel Güvenlik Maaşları ve Alınabilecek En Düşük Tutarlar

  Özel güvenlik maaşları hakkında net bir rakam söylemek mümkün değildir. Yazımızın yukarısında da belirtildiği gibi eğer bu mesleği yapıyor iseniz alacağınız maaş farklı unsurlara göre değişmektedir. Ve özel bir şirkette çalıştığınızı bilip buna buna göre maaşlar hakkında fikir yürütmeniz gerekmektedir. Alınan maaşlar hakkında net rakam söylemek mümkün olmasa da alınan en düşük maaşlar asgari ücret kadar olduğu için bu konuda rakam verilebilmektedir. 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olan asgari ücret 1603 TL olduğu için 2018 yılının sonuna kadar güvenlik güçleri en az bu kadar maaş alacaktır. Fakat burada belirtilen miktar en düşük maaştır ve duruma göre kişiler daha fazla maaş alabilmektedir.

  Farklı Seviyedeki Özel Güvenlik Maaşları

  Özel güvenlik görevlileri farklı statülerde görev yapmaktadır. Dışarıdan bakıldığında çok fazla belli olmasa da güvenlikçiler kendi aralarında silahlı, silahsız gibi sınıflara ayrılmaktadır. Ayrıca güvenlik amirleri ve kadrolu gibi farklı sınıflar da bulunmakta ve buna bağlı olarak alınan maaşlar değişmektedir. Özel güvenlik maaşları kişilerin silahlı güvenlikçi, güvenlik amiri sınıflarında olması durumunda genelde asgari ücretin %20 fazlası kadar olmaktadır. Silahsız olarak görev yapan kişiler ise genellikle asgari ücret almaktadır. Buna bağlı olarak alınan maaşlar şu şekildedir:

  • Asgari ücret alanlar 1.603 TL,
  • Asgari ücretin %10 fazlasını alanlar 1.750 TL,
  • Asgari ücretin %20 fazlasını alanlar 1.950 TL,
  • Asgari ücretin %30 fazlasını alanlar 2.100 TL maaş alabilmektedir.

  Silahlı Özel Güvenlik Maaşları Ne Kadar?

  Burada belirtilen rakamlar geneldir fakat tekrar belirtmek gerekirse özel güvenlik maaşları 2018 sabit bir tutar değildir. Buna bağlı olarak yukarıda belirtilen rakamlar farklılık gösterebilmektedir. Bu mesleği yapan kişiler yol yardımı, yemek ücreti gibi ekstralar da alabilmektedir. Bundan dolayı da maaşlar ciddi anlamda farklılık göstermektedir. Bütün bunlara rağmen eğer bu mesleği seçtiniz ve silahlı olarak görev yapıyor iseniz asgari ücretten daha fazlasını alırsınız. Yukarıda da belirtildiği gibi alınan maaşlar genel itibari ile %20 fazla olmaktadır. Buna bağlı olarak da maaşlar 1700 TL ile 1900 TL arasında değişmektedir. Eğer güvenlik görevlileri banka ya da benzer bir kurumda görev yapıyor ise alınan maaşlar daha da fazla olmaktadır.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Özel güvenlik maaşları 2018 yılında genel olarak bu şekildedir. Sabit bir rakamın olmamasının temel nedeni ise bu görevlilerin şirketlere bağlı olarak görev yapmasıdır. Bu da alınabilecek maaşların değişken olmasına neden olmaktadır. En düşük asgari ücret alınabilirken yapılan göreve ve görev yerine bağlı olarak daha fazla ücret alınması da söz konusudur. İnsanların yapabileceği mesleklerden bir tanesi olan özel güvenlik görevlisi olmak son dönemlerde dah  tıkla sorunu sor

  Özel Güvenlik Maaşları 2018 İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Fatih dedi ki:

   iyi çalışmalar asgari ücret + %10 + 340 lira yemek yol maaş alan biri vergiler kesilse bile eline 10. Ayı hesap alarak kaç TL geçer.

  Sorunuzu Yazın