• Trafik Cezası Sorgulama

  Kamu işlerinin çoğunun artık online olarak gerçekleştirilmeye başlanması ile birlikte her türlü sorgulama ya da ödeme işlemlerinizi birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Artık pek çok konuda internet üzerinden işlem yapma imkanımız bulunmaktadır. Trafik ile ilgili konularda da artık online işlem yapabiliyoruz. Bu işlemlerden biri de trafik cezası sorgulama işlemidir. Trafik cezası ile ilgili konular ileride başınızı ağrıtmaması açısından önemlidir. Trafikte herhangi bir kural ihlali sonucu plakanıza ceza yazılabilir. Bu cezaların zamanında ödemesi ile ekstra yüklenecek gecikme zamlarını engeller.


  Aynı zamanda farkında olduğunuz trafik cezaları haricinde bir de farkında olmadan trafikte seyir halindeyken yapılan kural ihlalleri sonucu yazılan trafik cezaları olabilir. Pek çok sebep ile bu cezalar size ulaşmamış olabilir. Bu durumları göz önünde bulundurarak trafik ceza sorgulama işlemi gerçekleştirmek gerekir. Çünkü farkında olmadan yazılan cezalar kontrolü sağlanmadığı takdirde gecikme zammı gibi ek ödemelerle katlanarak artabilir. İnternet üzerinden sorgulama işlemi sayesinde sağlayacağınız kontrol ile aniden sizi hem maddi hem de manevi olarak sarsacak bir durum ile karşı karşıya kalmazsınız. Trafik cezası sorgulama işlemi sayesinde yazılan trafik cezaları ile ilgili nerede, ne zaman, ne sebeple olduğu gibi birçok bilgiye erişebilirsiniz. Bu işlem iki farklı sistem üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Bunlardan ilki Gelir İdaresi Daire Başkanlığı’na bağlı olarak yapılan uygulamaların bulunduğu İnternet Vergi Dairesi resmi web sitesi olup cezaların bulunduğu sistem üzerinden güncel olarak bilgilerin sorgulama yapan vatandaşlarımıza bilgileri sunulmaktadır. İkinci bir yöntem olarak da Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden birkaç bilginizi kullanarak sorgulamanızı gerçekleştirebileceğiniz sistemdir. Her iki yöntem ile de trafik cezası sorgulama işleminizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Yazımızın devamında sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

  EGM Trafik Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

  Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden trafik cezası sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı linkine tıklamanız gerekir. Sonrasında açılan sayfada sizlerden birkaç bilgi girmeniz istenir. Bu bilgiler; adınız, soyadınız, T.C. kimlik numaranız ve doğum yılınızdır. Bu bilgileri resimde gösterilen alanlara girerek “Doğrula” butonuna tıklayınız.

  1

  Bu şekilde EGM sistemi üzerinden trafik cezalarınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  EGM Sistemi Üzerinden Trafik Cezası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  Plakadan Trafik Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

  İnternet Vergi Dairesi sistemi üzerinden plakanız ile birlikte trafik cezası sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı linkine tıklayınız. Gelen sayfada sizden ilk olarak sorguluma yapılacak olan aracın plakasını girmeniz istenir. Sonrasında özel plaka durumunuzu ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ olarak işaretlemeniz gerekir. Ardından T.C. kimlik numaranızdan veya vergi kimlik numaranızdan birini giriniz istenir. Son olarak ise tescil tarihini de girip “Tamam” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

  2

  Bu bilgileri resimde gösterilen alanlara doğru bir şekilde doldurmanız halinde işleminiz tamamlanmış olur.

  Plakadan Trafik Cezası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  Trafik Cezası Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın