• SSK Kimlik Sorgulama


  SGK genel olarak ülkemizde çalışan kişileri kapsayan, sosyal güvence ve emeklilikleri için gerekli olan koşulları oluşturulabilmesi adına çalışmalarda bulunur. SGK da bu gelişime ayak uydurarak sizler için internet üzerinden çeşitli sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir uygulama geliştirdi. Artık aklınıza takılan her türlü sorgulama işlemi için SGK’ya giderek sıra beklemek yerine internet üzerinden sorgulama işlemini kısa sürede güvenli bir şekilde yapabilmektesiniz. Bu yazımızda sizlere bu sorgulama işlemlerinden birisi olan SSK kimlik sorgulama işleminin nasıl yapılacağını detaylı olarak anlatacağız. SSK yani diğer bir değiş ile 4A iş yerinde sözleşmeli olarak çalışanları kapsayan bir güvenlik sistemidir.


  SSK kimlik sorgulama işlemi sayesinde adınıza yatırılan toplam primi, primlerinizin yatırılıp yatırılmadığını, işe giriş ve çıkış tarihinizi, emekli olabilmeniz için gereken bilgileri ve primlerinizin hangi maaş tutarı üzerinden yatırıldığı gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz . Bu sorgulama işlemini gerçekleştirerek primlerinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Bu sayede oluşabilecek yanlışlıkları önceden fark ederek daha erken itiraz edebilir, daha sağlıklı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Böylece beklenmedik sürprizlerle karşılaşma ihtimalinizi ortadan kaldırmış olursunuz. SSK’ya bağlı olarak çalışıyorsanız kimlik bilgilerinizi kullanarak SSK kimlik sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı yazımızın devamında sizlerle paylaşacağımız adımları sırasıyla takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

  E-Devlet Sistemi İle SSK Kimlik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  SSK kimlik sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer hala E-Devlet şifresine sahip değilseniz size en yakın PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek belirli bir ücret karşılığında sadece size ait olan E-Devlet şifresini öğrenebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra değiştirmeniz ve E-Devlet şifrenizi kimseyle paylaşmamanız. Bu sayede sizin adınıza işlem yapılmasını önlemiş olursunuz. Böylece isteğiniz dışında yapılabilecek işlemlerin önünü kesebilirsiniz. Yazımızın bu kısmında sizlere E-Devlet sistemi ile SSK kimlik sorgulama işleminin nasıl yapıldığını resimler ile detaylı bir şekilde sizlerle paylaştık.

  SSK kimlik sorgulama işlemi için ilk olarak yazımızın son kısmında sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklamalısınız. Açılan kimlik doğrulama sayfasında bulunan Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna basınız.

  4a hizmet dökümü

  Sponsorlu Bağlantılar


  Açılan ekranda bulunan kutucuklarda sizlerden bazı kişisel bilgiler istenilmektedir. Bu kutucuklardan ilkine T. C. kimlik numaranızı girmelisiniz. İkincisine ise öğrenmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi yazmalısınız. Bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra ise aşağı kısımda bulunan Sisteme Giriş Yap butonuna tıklamalısınız.

  154

  Açılan sayfada bulunan tabloda adınıza yatırılan toplam primi, primlerinizin yatırılıp yatırılmadığı, işe giriş ve çıkış tarihi, emekli olabilmek için gereken bilgiler ve primlerin hangi maaş tutarı üzerinden yatırıldığı gibi bilgiler bulunmaktadır.

  E-Devlet Sistemi İle SSK Kimlik Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !
  tıkla sorunu sor

  SSK Kimlik Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Mürsit Can dedi ki:

   Merhaba,

   Ismim Mürsit Can 13.04.1972 türkiye dogumluyum.

   1987 Isci cocugu olarak Almanyaya geldim-
   Ise baslama tarihim 01.08.1988. Türkiyeden ne zaman nasil emekli olurum ve nekadar ödemem gerekir. yardimlariniz icin simdiden tesekkürler.

   Saygilarimla

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Yurt dışı borçlanması yapmanız gerekir. Gerekli bilgileri konsolosluktan alabilirsiniz.

  2. O.KAPAR dedi ki:

   GSS BORÇLARI NE ZAMAN SİLİNECEK

  Sorunuzu Yazın