• SİGORTA SORGULAMA

  Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında yer alan SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı gibi kurumlar için yapacak olduğunuz tüm işlerinizi bu tek bir uygulama ile yapabilirsiniz. Sonrasında ise bağlı olduğunuz kurumuzu seçerek işleminizi yapabilirsiniz. Sigorta sorgulama işleminizi internet üzerinden kolaylıkla yapmaktasınız. SGK sorgulama işleminizi şifreli ve şifresiz olarak 2 farklı şekilde yapabiliyordunuz ancak şifresiz olarak E-SGM sitesi üzerinden yapılmakta olan bu işlem sitenin kapatılması ile birlikte sona ermiştir. Sitenin kapatılması arasındaki nedenlerinin başında siteye yapılan ziyaretlerin giderek azalıyor olması yer almaktadır. Ayrıca sitede vatandaşlara özellikle hesaplamalı sorgulama işlemlerinde hatalı bilgiler verdiği de tespit edilmiştir. Bu nedenlerden dolayı artık kullanılmayan bu site Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından süresiz olarak kapatılmasına karar vermiştir.  Bu neden ile sigorta sorgulama işlemlerinizi artık sadece E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Bizlerde bu yazımızda sizlere bu site üzerinden sigorta bilgisi sorgulama işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.


  E-Devlet Üzerinden Şifreniz İle Sigorta Sorgulama İşleminizi Nasıl Yapabiliriz?

  E-Devlet şifreniz ile işlem yapabilmeniz için, şifreye ihtiyacınız vardır. Şifre öğrenme işleminizi için kimlik bilgileriniz olduğu başvuru formu ile PTT’ye başvurmanız gerekmektedir. Bu işlem için 2 TL ücret ödemekte olup kapalı bir zarf içerisinden şifrenizi alıp bu şifreyi E-Devlet üzerinde yapacak olduğunuz tüm işlemler için kullanabilirsiniz. Sonrasında ise, sigorta bilgisi sorgulama işleminiz için yazımızın sonunda sizlere vermiş olduğumuz bağlı olduğunuz, SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlardan ilgili butona tıklayınız.

  • Açılan ekran üzerinden ilk olarak ‘kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklayınız.
  • Değişen ekran ile birlikte TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • ‘Sisteme giriş yap’ butonuna tıklayarak, SGK sorgulama işleminiz için sisteme giriş sayfasına yönlendirileceksiniz.
  • Karşınıza çıkacak olan yeni ekranda ilk olarak T.C kimlik numaranızı ardından daha önceden almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi tam ve doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir.
  • Bu bilgileri gerekli yerlere yazdıktan sonra ‘sisteme giriş yap’ yazısının üzerine tıklayarak sisteme girişinizi yapabilirsiniz.

  Sisteme girişinizi sağladıktan sonra sigortanız ile ilgili öğrenmek istediğiniz bilgilere buradan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

  E-Devlet Sigorta Sorgulama İşlemi 4A (SSK) İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  E-Devlet Sigorta Sorgulama İşlemi 4B (BAĞ-KUR) İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  E-Devlet Sigorta Sorgulama İşlemi 4C (Emekli Sandığı) İçin Lütfen TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SİGORTA SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Ersin dedi ki:

   Benim babam 5 ay once kendi evimizde dustu ve diz kapagı kırıldı, agır bi ameliyat gecirdi bidaha calisamayacak ayağı duzelmiyor insaat işçisi ve 87 de sigorta girişi var toplamda 1050 gunu var askeriyesinide odesek emekli olma ihtimali var mı tesekkurler

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Askerlik borçlanması prim günlerini arttırır, ancak doktor raporu ya da çalışamaz raporu gibi raporlarla emeklilik şartları değişebilir. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz, Ersin Bey.

  Sorunuzu Yazın