SSK

SSK BORÇ SORGULAMA

Bugünlerde yaptığımız pek çok işlemin kolay yapıldığını ve ulaşılabilir olduğunu düşününce SSK borç sorgulama işlemini yapmak da artık çok zor değildir. Türkiye’de yaşayan 70 milyon kişinin 50 milyonu SSK bünyesinde hizmet görmektedir. Yani 75 milyonun 2/3’ü bu kurumdan kolay bir şekilde yararlanmaktadır ve böylelikle SSK Borç Sorgulama hizmetlerinin geliştirilmesi kaçınılmazdır. SSK vatandaşlarımıza hizmet verdiği zamanlarda bazı sorunlarla karşılaşmıştır. Bu sorunlar sonucunda SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı SGK adı altında toplanmıştır ve SGK sayesinde sorunlar azaltılmıştır. SSK borç sorgulama işlemleri için anlatacaklarımızı lütfen doğru ve eksiksiz bir şekilde yapınız.


E-SGM portalı üzerinden şifresiz bir biçimde yapılabilen bu işlemi artık sadece E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Çünkü E-SGM sistemi alınan bir kararla süresiz olarak kapatılmıştır. E-Devlet sitesinden işlem yapmanız için E-Devlet şifrenizin olması gerekir.

Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa E-Devlet şifrenizi size yakın bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek almanız mümkündür. Şifre alma başvurusu yaptıktan ve 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden SSK borç sorgulama işlemini yapabilmeniz için size yazının sonunda bir internet linki verdik. Karşınıza gelecek olan sayfa size vereceğimiz resim gibidir. Bu sayfaya geldiğinizde bizim de belirttiğimiz şekilde “Kimliğimi Şimdi Doğrula” sekmesine tıklamanız gerekir.

4A Hizmet Dökümü

Sponsorlu Bağlantılar


Daha sonra karşınıza çıkacak olan sayfa yine aşağıda verilen resimde olduğu gibidir. Bu sayfa üzerinde sizden istenen yerleri aşağıdaki resimde ok işaretleri ile göstererek işaretlemiş bulunmaktayız. Bu alanlara sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Bilgilerinizi kontrol ediniz. Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra aynı sayfa üzerinde bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

Böylelikle SSK borç sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

 

İşveren İçin SSK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İşverenler için de SSK Borç Sorgulama çok kolay bir hale getirilmiştir. Bu sorgulama işlemi için SGK’nın size vermiş olduğu barkot numarasına ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu barkot numarası sayesinde SSK Borç Sorgulama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca barkot numaranızın ait olduğu belge ile ilgili tüm bilgilere de bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Belgenin geçerlilik süresi ve belge ile ilgili tüm ayrıntıları sayfa içinde görebilirsiniz. Size vereceğimiz internet adresine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada sizden istenen ve ok işareti ile gösterilmiş olan barkod numaranızı sayfa üzerindeki alana girdikten sonra daire içerisine alınmış olan “Listele” butonuna tıklayarak sorgulama sayfasına ulaşacaksınız.

SGK E-Borç

İşveren İçin SSK Borç Sorgulama İşlemleri İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Merhaba. Ben 01.05.1994 doğumluyum. 2014 haziran 18 de işe başladım. Aöl okuyorum hala. Yine haziran 18 2015 de işi bıraktım. Bisene çalıştım. Bugün son sorgulama. Benim borcum çıkarmı. Çalışmadan önce babamın üstünden bakılıyodum.işten çıktıktan sonrada hastaneye falan gitmedim hiç. Cevap verirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı