Sınavlar

Son Dakika Haberi Mesleki Yeterlilik Sınavları Bugün Yeniden Başlıyor!

Son Dakika Haberi Mesleki Yeterlilik Sınavları Bugün Yeniden Başlıyor! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Mesleki Yeterlilik Sınavları’na bugün kaldığı yerden yapılmaya devam edecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı son dakika açıklamasında 16 Mart 2020 tarihinde korona virüsü salgını nedeni ile verilen Mesleki Yeterlilik Sınavları’nın bugünden itibaren yeniden başlayacağını belirtmiş bulunmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, çalışma hayatının ihtiyaç duyduğu meslek standartlarını belirleme, nitelikli ve belgeli iş gücünü tesis etme çalışmalarına bu gün itibarı ile yeniden devam edildiğini belirtmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk, nitelikli ve belgeli işgücüne önem verdiklerini ve bu kapsamda MYK aracılığı ile birlikte 19 sektör, 326 meslek grubunda belgelendirme yapmak üzere 217 adet kuruluşun yetkilendirildiğini de sözlerine eklemiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk, ayrıca meslek gruplarını “Tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde, yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarınca yapılan sınavlarda başarılı olan vatandaşlarımıza Mesleki Yeterlilik Belgesi” vermeyi sürdürdükleri belirtti.

Mesleki Yeterlilik Sınav Tedbirleri Nasıl Olacak?

Mesleki Yeterlilik Sınav Tedbirleri Nasıl Olacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mesleki Yeterlilik Sınavları’nda alınacak olan tedbirler ile ilgili şu açıklamaları yapmış bulunmaktadır. Yapılacak olan Mesleki Yeterlilik Sınavları’nda MYK’nın hazırlamış bulunduğu rehber doğrultusunda İSG ve hijyen kuralları çerçevesinde gerçekleştirileceğini belirtmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk, ayrıca gerçekleştirilecek olan sınavlar çerçevesinde sınav alanlarında görevli haricinde hiç kimselerin bulunmayacağını belirtti.

Mesleki Yeterlilik Sınavları’nda korona virüsü nedeni ile yapılacak olan sınav salonları ve merkezleri sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde düzenlenecektir. Ayrıca sınavların yapılacağı sınav salonları kamera kayıtları ile izlenecek ve tedbirlere uygun olup olmadığı kontrol edilecektir, bilgisi de verilmiş durumdadır. Bakan Selçuk, güvenli iş ortamının oluşturulması, üretimde verimliliğin ve kayıtlı istihdamın arttırılması amacı ile yürürlüğe konulmuş bulunmaktadır. Bu kapsamda 226 meslek içerisinde bu güne kadar toplam 143 adetinde Mesleki Yeterlilik Sınavı zorunluluk fiili olarak uygulanmaya alındığını da belirtmiş bulunmaktadır.

YKS’ye Girecek Adaylara Müjde İlk Çevrimiçi Deneme Sınav Tarihi Belli Oldu!

LGS Sınav Giriş Belgesi Ne Zaman Alınacak?

Üniversitelerin Online Sınavları Nasıl Yapılacak?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu