Sınavlar

2020 DGS Sınav Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

2020 DGS Sınav Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? Önlisans eğitimlerini Lisans eğitimine tamamlamak isteyen adayların merakla beklediği DGS sınavı için başvuru tarihleri ve sınav tarihleri belirlenmiş bulunmaktadır. 2020 DGS sınavı ile ilgili başvurular ve sınav tarihinin ne zaman yapılacağı konusu oldukça merakla beklenmektedir. Dünya genelinde etkisini hala olumsuz yönde sürdüren ve Türkiye’de de etkileri hala daha gözlemlenen korona virüsü salgını dolayısı ile ÖSYM 2020 yılı için sınav takviminde güncelleme yapmış bulunmaktadır.

2020 yılı DGS sınavının ne zaman gerçekleştirileceği ve sınav başvurularının da ne zaman başlayacağı oldukça merak konu olmaktadır. 2020 yılı DGS sınav başvurularının ne zaman başlayacağı adaylar tarafından merakla beklenmeye ve araştırılmaya devam etmektedir. ÖSYM tarafından her yıl düzenli olarak hemen hemen yakın tarihler zamanında gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı 2020 yılı için korona virüsü salgınından dolayı sınav tarihinde ve başvuru tarihinde değişikliğe gidilmiş bulunuyor. 2020 yılı DGS sınavı ile ilgili detaylar aşağıdaki gibi olmaktadır.

2020 DGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak ?

2020 DGS Sınav Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? Korona virüsü salgını dolayısı ile ÖSYM tarafından pek çok sınavların tarihlerinde değişikliğe gidilmiş bulunmaktadır. Sınav ve başvuru tarihlerinde değişiklik uygulanan sınavlardan birisi de 2020 yılı DGS sınavı olmaktadır. 2020 yılı DGS sınav bilgileri aşağıda belirtildiği gibi olacaktır.

  • ÖSYM tarafından alınacak olan 2020 yılı DGS sınav başvuruları 9 – 17 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.
  • 2020 yılı DGS sınavı ise 9 Ağustos 2020 Pazar günü yapılacaktır.
  • 2020 yılı DGS sınav sonuçları ise 9 Eylül 2020 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanacaktır.

YKS’ye Girecek Adaylara Müjde İlk Çevrimiçi Deneme Sınav Tarihi Belli Oldu!

LGS Sınav Giriş Belgesi Ne Zaman Alınacak?

Üniversitelerin Online Sınavları Nasıl Yapılacak?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu