Genel

MEB’den Flaş Açıklama Telafi Eğitimleri Ne Zaman Başlayacak?

MEB’den Flaş Açıklama Telafi Eğitimleri Ne Zaman Başlayacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tarafından yapılan son dakika açıklamasında yüz yüze telafi eğitimleri ile ilgili olarak açıklama gelmiş bulunuyor. Milli Eğitim bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre yüz yüze yapılacak olan telafi eğitimleri 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayacağı belirtildi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre de telafi eğitimleri üç hafta süreceği belirtildi. Yeni ders yılının başlamasının ardından telafi eğitimlerinin ara ara ders yılı içerisinde devam edileceği belirtilmiş bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında, telafi eğitimleri hakkında merak edilen konu açığa kavuşmuş bulunuyor. Bakanlıkça yapılan açıklamaya göre yapılacak olan telafi eğitimleri, “Resmi eğitim ve öğretim kurumları için düzenlenecek olan yüz yüze telafi eğitimleri, tamamlama ve uyum eğitimi 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayacak ve telafi eğitimleri üç hafta sürecektir” dedi. Milli Eğitim Bakanlığı ayrıca yaptığı açıklamasında “Destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerine yıl içerisinde devam edileceğiz” bilgisi verildi.

Yüz Yüze Telafi Eğitimleri Ne Kadar Sürecek?

Yüz Yüze Telafi Eğitimleri Ne Kadar Sürecek? Milli Eğitim Bakanlığı resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze yapılacak olan telafi, tamamlama ve uyum eğitim takvimini açıklamış bulunuyor. 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayacak ve yüz yüze telafi eğitimleri 3 hafta sürecektir. Ders yılının başlamasının ardından telafi eğitimleri, destekleme ve yetiştirme kursları aracılığı ile yıl boyunca devam edileceği belirtilmiştir.

Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk, konu ile yaptığı açıklamasında, uzaktan eğitim sürecinin arka planında telafi eğitimlerinin planlanmasıyla ilgili çalışmaların büyük bir titizlik içerisinde devam ettiğini belirtti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA TV ve EBA internet uygulamasını muhakkak yüz yüze eğitimler ile destekleyeceklerini belirtmiş bulunuyor. Bu süreç zarfında önceliğimizin öğrencilerin okula uyumuna psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımlarına ve akademik ihtiyaç durumlarındaki tespitinde ortaya çıkan duruma göre telafi eğitimine yoğunlaşacaklarını belirtti.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir