emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

YKS’ye Girecek Adaylara Müjde İlk Çevrimiçi Deneme Sınav Tarihi Belli Oldu!

YKS’ye Girecek Adaylara Müjde İlk Çevrimiçi Deneme Sınav Tarihi Belli Oldu!
28.05.2020

YKS’ye Girecek Adaylara Müjde İlk Çevrimiçi Deneme Sınav Tarihi Belli Oldu! Yüksek Öğretim Sınavı’na girecek olan öğrencilere müjdeli haber geldi. YKS adayları için ilk çevrimiçi deneme sınavı MEB tarafından 30 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak gerçekleştirilen Yüksek Öğretim Kurumları sınavı için hazırlanan öğrencilere çevrimiçi deneme sınavı uygulaması başlatılacaktır. Çevrimiçi deneme sınavı uygulamasının ilk ayağı 30 Mayıs 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı için hazırlıklarını sürdüren 12.sınıf öğrencileri için çevrim içi mini çözümlü deneme sınavları başlatılacaktır. Korona virüsü kapsamında da bakanlık tarafından çalışmalar son süratle devam ediyor. Bu kapsamda YKS sınavına hazırlanan 12.sınıf öğrencileri için çevrimiçi olarak mini deneme sınavları başlatılacaktır. İlk çevrimiçi olarak uygulanacak minin sınavların ilki 30 Mayıs 2020 tarihinde 2 oturum şeklinde gerçekleştirilecektir. Sınavların ilk oturumu YKS kapsamı çerçevesinde tüm dersleri kapsayacak ve saat 19.00’da başlayarak 70 dakika sürecektir.

YKS Çevrimiçi Deneme Sınav İçeriği

YKS Çevrimiçi Deneme Sınav İçeriği, Yüksek Öğretim Sınavı’na girecek olan adaylara destek olmak için hazırlanan çevrimiçi deneme sınavlarının genel anlamda içeriği şu şekilde olmaktadır. Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen sınavlar 2 oturum şeklinde yapılacaktır. İlk oturum YKS sınavının tüm derslerini kapsamaktadır. 30 Mayıs günü yapılması planlanan ilk çevrimiçi sınavı saat:19.00’da başlayacak ve 70 dakika sürecektir. Yapılacak olan birinci oturumda matematik ve Türk dili ve edebiyatından 15’er, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve felsefeden 5’er adet olmak üzere toplam 60 soru yöneltilecek. 2. Oturum İngilizce’den olacak ve saat: 21.00’de başlayacaktır. 30 dakika sürecek ve oturumda 20 soru yer alacak.

Çevrimiçi mini deneme sınavlarının ilki 30 Mayısta, 2’cisi 6 Haziran’da 3’cüsü 13 Haziran’da, 4’cüsü 20 Haziran tarihinde yapılacaktır. Yapılacak olan her mini çevrimiçi sınavı 2 oturum şeklinde gerçekleştirilecek. Sınava katılmak isteyen öğrenciler her 2 oturum için de kayıt yaptırmak zorundadırlar. Ön kayıt sınav saatinden 15 dakika öncesine kadar devam edecek. Kayıt yaptıran öğrencilerden sınava başlama saatinden 15 dakika sisteme giriş yaparak bekleme odasında bekleyebilecek. Soruların doğru cevapları ve çözümleri aynı gün saat: 21.30’da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün resmi Youtube kanalından yayımlanacak. Öğrenciler mini deneme sınav sonuçlarını, sınav süresi bittikten sonra sistem üzerinden T.C. kimlik numarası ile öğrenebileceklerdir. Mini deneme sınav sorularının PDF’leri, çözümleri ile birlikte eba.gov.tr adresinden Pazar günü saat: 13.00’ten itibaren yayımlanacaktır.

LGS Sınav Giriş Belgesi Ne Zaman Alınacak?

Üniversitelerin Online Sınavları Nasıl Yapılacak?

PYBS- İOKBS Puanı Hesaplama Nasıl Yapılır ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.