Sınavlar

Son Dakika YKS 2020 Sonuçları Açıklandı!

Son Dakika YKS 2020 Sonuçları Açıklandı! Gelen son dakika bilgisine göre 2020 YKS sonuçları açıklanmış bulunuyor. YKS 2020 sınav sonuçları 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü ÖSYM’nin sitesi üzerinden erişime açılmış bulunuyor. ÖSYM takviminde belirtilen ve 28 Temmuz 2020 Salı günü açıklanması beklenen YKS 2020 sınav sonuçları, öğrencilerin ulaşımına açılmış bulunuyor. Buna göre öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sınav sonuçlarını görüntüleyebilecek.

Gelen son dakika haberine göre YKS sonuçları 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü saat: 07.30 itibarı ile açıklanmış bulunuyor. ÖSYM tarafından yapılan açıklama doğrultusunda sınav sonuçlarının açıklandığını şu şekilde ifade etmiş bulunmaktadır. 27 – 28 Haziran 2020 günleri esnasında gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı için değerlendirme işlemleri tamamlanmış bulunmaktadır.

2020 YKS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

2020 YKS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak? Sınava giren öğrenciler sınav sonuçlarına 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü saat: 07.30’dan itibaren ÖSYM’ye ait olan sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişim sağlayabilirler.

Diğer yandan sınava giren adaylar YKS tercihlerini de 6 Ağustos 2020 ve 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapabileceklerdir.

Adaylar, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna tercih süresi içinde ÖSYM’nin osym.gov.tr internet adresinden erişebileceklerdir. Adaylar tercihlerini, T.C. kimlik numaraları ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden bireysel olarak yapacaklardır. Adaylar ayrıca tercihlerini, internet üzerinden elektronik ortamda gönderim işlemini gerçekleştirerek tercih bildirimlerini tamamlamış olacaklardır.

Sonuç Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu