Genel

Son Dakika Haberi Akaryakıtta Çifte İndirim Yapıldı!

Son Dakika Haberi Akaryakıtta Çifte İndirim Yapıldı! Gelen son dakika haberine göre akaryakıta çifte indirim geliyor. Motorin ve benzin fiyatlarına bu gece saat: 00.01’den geçerli olmak üzere indirim uygulanacak. Bu gece yarısından itibaren uygulanacak olan indirim oranı benzinin litre fiyatında 31 kuruş, motorinin litre fiyatında ise 41 kuruş indirim gerçekleştirilecektir. Son dakika gelen bilgilerine göre, Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından verilen bilgiler doğrultusunda benzin ve motorine pompa fiyatlarına yansıtılmak üzere indirim yapılacak. Benzinin pompa fiyatlarında litre başına 31 kuruş, motorinin pompa fiyatlarında litre fiyatlarında 41 kuruş indirim yapılacak.

Akaryakıt fiyatlarının belirlenmesi, Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Akdeniz piyasasında işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kuru üzerindeki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından belirlenmektedir. Yapılan hesaplama işlemi sonucunda, dağıtım firmaları tarafından uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti işleminden dolayı şirketler ve kentlere göre ufak da olsa değişiklikler gösterebilmektedir.

İndirimin Sonrasında Benzin ve Motorin Fiyatları

İndirimin Sonrasında Benzin ve Motorin Fiyatları, Akaryakıt indiriminin pompa fiyatlarına yansımasının ardından benzin ve motorin fiyatları şehir bazında aşağıdaki gibi olacaktır.

Motorin Fiyatları

  • Ankara; 4,86TL
  • İstanbul; 4,78TL
  • İzmir; 4,89TL

Benzin Fiyatları

  • Ankara; 4,97TL
  • İstanbul; 4,83TL
  • İzmir; 5,00TL

On binlerce Kişiyi İlgilendiriyor! Devlete Borcu Olanlara 3 Ay Erteleme!

Elektrik ve Doğalgaz Faturaları 3 Ay Okunmayacak!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu