emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Elektrik ve Doğalgaz Faturaları 3 Ay Okunmayacak!

Elektrik ve Doğalgaz Faturaları 3 Ay Okunmayacak!
03.04.2020

Elektrik ve Doğalgaz Faturaları 3 Ay Okunmayacak! Son dakika haberi olarak gündeme düşen bir bilgi aktarımında bulunacağız. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu oldukça önem taşıyan bir karara imza atmış bulunmaktadır. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, korona virüsü kapsamında elektrik ve doğalgaz faturaları için oldukça önemli bir karar almış bulunmaktadır. Korona virüsü nedeni ile alınan karar elektrik ve doğalgaz faturaları 3 ay süre ile sayaç okuma işlemi gerçekleştirilmeyecek. Yapılan düzenleme işlemine göre de abonelere yansıtılacak olan meblağlar ise geçmiş dönem tüketim ortalamalarına göre belirlenecek.

Koronavirüsü Nedeniyle Faturalar 3 Ay Okunmayacak!

Koronavirüsü Nedeniyle Faturalar 3 Ay Okunmayacak! Tüm dünya genelinde baş gösteren korona virüsü her geçen gün yayılmaya ve birçok insanın hayatına mal olmaya devam etmektedir. Uzmanlar ve dünya genelinde korona virüsünden korunmak adına her geçen gün yeni tedbirler almaya ve uygulamaya devam etmektedir. Türkiye genelinde de korona virüsü nedeni ile pek çok insan hayatını kaybetmiş bulunmakta ve her geçen gün vaka sayısı da artmaktadır. Türkiye’de uzman görüşleri ve önerileri kapsamında korona virüsüne karşı pek çok tedbir önlem alınmaya ve uygulanmaya devam etmektedir. Son olarak Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından alınan son dakika kararına göre de korona virüsü nedeni ile yeni bir karar daha alınmış olmaktadır. Alınan karar ise şöyle olmaktadır.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun almış olduğu son dakika korona virüsü kararı neticesinde, elektrik ve doğalgaz faturaları için sayaç okumama kararı alınmış bulunmaktadır. Alınan karara göre 3 ay süre zarfında elektrik ve doğalgaz faturalarında sayaç okuma işlemi yapılmayacak. Belirtilen açıklamaya göre abonelerine yansıtılacak olan fatura tutarı geçmiş dönem tüketim ortalamalarından yola çıkarak gerçekleştirilecek. Gönderilecek olan fatura tutarı bu şekilde hesaplanacak.

Yorumlar

  1. Levent uzay dedi ki:

    Boyle sacma seymi olur dogalgaz kullanimi bittigi baharin geldigi zamanda insanlarin gazi yogun olarak kullanildigi kıs aylarindaki ortalamaya gore faturalandirmak mantiklimi hak mi adaletmi.

    1. Dilek Aydın dedi ki:

      Ahh neyi Hakkıyla yaptılar ki ADALET hak getire. Bu kadar yaşananlardan ders çıkmıyorsa vay halimize. Böyle zamanda milletine sahip çıkıp 3 ay hiç almaması lazım. O kadar ödenen vergi nerede acil durumda bir planın olmaması çok üzücü….. Bağış toplamasını hiç saymıyorum bile… Sonumuz hayr olsun.