emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

On binlerce Kişiyi İlgilendiriyor! Devlete Borcu Olanlara 3 Ay Erteleme!

On binlerce Kişiyi İlgilendiriyor! Devlete Borcu Olanlara 3 Ay Erteleme!
22.04.2020

On binlerce Kişiyi İlgilendiriyor Devlete Borcu Olanlara 3 Ay Erteleme! Gelen son dakika haberi Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından verilmiş bulunmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamasında 2 – B ve tarım arazileri satışında toplam 46 bin 500 hak sahibi olan vatandaşların, Nisan, Mayıs ve Haziran ayı borçlarını 3 ay süre ile ertelediklerini bildirmiş bulunmaktadır. Bakan Kurum yaptığı açıklamasında Nisan, Mayıs ve Haziran ayları içerisinde ertelenmekte olan borç miktarını ise 156 milyon olduğunu açıklamıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, 2 – B ve tarım arazileri satışında 46 bin 500 hak sahibi olan insanların Nisan, Mayıs ve Haziran 2020 aylarına ait toplam 156 milyon tutarındaki borçlar 3 ay süre ile ertelenmektedir. Bakan Kurum ayrıca “Haneye ait olan tarım arazilerini, tarım ve hayvancılık işlemleri için kullanmakta olan toplam 18 bin çiftçimizin, toplamda 43 milyon TL tutarında ki ecrimsil ödemeleri 3 ay süre ile ertelenmiş bulunmaktadır” olarak açıklama yapmıştır.

Bakan Kurum Her Zaman Çiftçilerin Yanında Olduklarını Belirtti!

Bakan Kurum Her Zaman Çiftçilerin Yanında Olduklarını Belirtti! Tarım ve Orman Bakanı Murat Kurum sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği açıklamasında şunları ifade etmiş bulunmaktadır. Çiftçilerimiz tarafından kullanılan Hazineye ait olan tarım arazilerinin Nisan, Mayıs ve Haziran 2020 yılına ait olan aylarının ecrimsil ödemelerini herhangi bir zam ya da faiz uygulaması işlenmeden 3 ay süre ile ertelemekteyiz. Toplam olarak 43 milyon TL borcun ödenmesi gerekirken, erteleme işlemine gidilmiş ve bu erteleme işleminden yaklaşık olarak 18 bin çiftçimiz faydalanmış bulunmaktadır.

Ayrıca hak sahibi olan 46 bin 500 vatandaşımızın, 2 – B ve tarım arazileri satış işleminde Nisan, Mayıs ve Haziran 2020 ayları için ödenmesi gereken toplam 156 milyon borç tutarını da ertelemiş bulunmaktayız. Erteleme işlemi uygulanan borç tutarlarına herhangi bir faiz ya da zam uygulaması yapılmadan ve hiçbir başvuruya gerek kalmaksızın 3 ay süre ile ertelemiş bulunmaktayız. Bakan Kurum, topraklarımıza değer katan, ülkemizi üreterek kalkındıran çiftçilerimizin her zaman yanında olduklarını belirtmiş bulunmaktadır. İçinde bulunduğumuz süreci omuz omuza vererek ve daha güçlenerek aşacağız açıklaması yapmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.