emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İnfaz Paketi Onaylandı Yaklaşık Olarak 45 Bin Tahliye Yapılması Bekleniyor!

İnfaz Paketi Onaylandı Yaklaşık Olarak 45 Bin Tahliye Yapılması Bekleniyor!
15.04.2020

İnfaz Paketi Onaylandı Yaklaşık Olarak 45 Bin Tahliye Yapılması Bekleniyor! Yaşanan son dakika gelişmelerinden bir tanesi de hazırlanarak Meclis gündemine sunulan infaz yasası onaylanmış bulunmaktadır. Onaylanan infaz paketinin ardından ise ceza infaz kurumlarında alınan tedbirler ve yasadan faydalanacak olan kişilerin sayılarına yönelik açıklamalar geldi. Gelen açıklamalara göre de kapalı ceza infaz kurumlarından yaklaşık 15 bin, açık ceza infaz kurumlarından ise 30 bin kişinin tahliye edilmesi beklenmektedir. Diğer yandan korona virüsü nedeni ile birlikte de açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık olarak 45 bin kişinin de izne gönderilmesi beklenmektedir. Ayrıca yasa gereğince de kapalı ceza evlerinden, açığa ayrılacak olanlar için de kurum görevlileri beraberinde açık ceza infaz kurumuna ayrılacaktır.

Tahliye ve İzine Gidecek Olan Hükümlüler Koronavirüs Hakkında Bilgilendirilecek!

Tahliye ve İzine Gidecek Olan Hükümlüler Koronavirüs Hakkında Bilgilendirilecek! Tahliye olan ve izinli olarak ceza infaz kurumlarından ayrılan hükümlülere korona virüsü bilgilendirmesi görevliler tarafından yapılacaktır. Hükümlülere maske ve eldiven takmaları sağlanarak infaz kurularından ayrılmaları sağlanacak. Hükümlülere korna virüsünü anlatan Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanmış broşürler dağıtılacak. Kolluk kuvvetleri dışarı çıkış işlemlerinde izdiham yaşanmaması için gereken tedbirleri alacaklar. Tahliye işleminden yararlanacak olan hükümlüler tahliye ya da izinli olarak da olsa dahi, yakınlarının oluşturacağı kalabalığı engellemek adına hükümlüler araçlar ile gideceklere yerlere bırakılacak.

Hükümlülerden il içine gideceklere belli merkezlere kadar, il dışına gidecekler için de otobüs terminallerine kadar ya da gidecekleri illere kadar götürülecekler. Ulaşım ücretleri hükümlülere ait olacaktır. Korona virüsü nedeni ile şehir dışı seyahatleri izine bağlı olmaktadır. Bu kapsamda da tahliye edilen ve izine gönderilen hükümlülerin seyahat belgeleri, ceza infaz kurumlarında dağıtılacaktır.

Hükümlüler arasında korona virüsü testi pozitif çıkanların ve tedavisi devam edenler sağlık kurumlarına teslim edilecek. Korna virüsü kapsamında açık ceza infaz kurumlarından faydalanacak olan hükümlülerin izin belgeleri 31 Mayıs 2020 tarihine kadar geçerli olacaktır. Adalet Bakanlığı, Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda bu izin süresini iki defaya kadar uzatabilecektir.

Koronavirüse Karşı Ekonomik Önlem Paketi Meclis’e Sunuldu!

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Son Dakika Gelişmesi Celp ve Terhisler Uzatıldı!

Şehit ve Gazi Çocuklarının Eğitim Öğretim Yardımı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.