emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Ramazan Bayramında 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Ramazan Bayramında 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?
14.05.2020

Ramazan Bayramında 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı? 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından tüm gözle Ramazan Bayramı için çevrilmiş bulunmaktadır. Ramazan Bayramı için 4 gün sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağı ise oldukça merak konusu olmaktadır. Gelen son dakika bilgilerine göre de Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ MYK toplantısında aktarılan bilgilere göre de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ramazan Bayramı için sokağa çıkma yasağını desteklediği bilgisi gelmiş bulunmakta. Öte yandan Bilim Kurulu tarafından da aynı yönde tavsiyeleri dikkate alacağını ve 23, 24, 25 ve 26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı beklenmektedir.

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilen MYK toplantısında Ramazan Bayramı için sokağa çıkma yasağı gündeme gelmiş bulunmaktadır. Yapılan toplantının bir diğer gündemi de pandemi ile ilgili değerlendirmeler olmaktadır. Normalleşme sürecinin gündemde olduğu toplantı genelinde, kurmaylar yapılan araştırmalar doğrultusunda Ramazan Bayramı için vatandaşların sokağa çıkma yasağını desteklediklerini Erdoğan’a iletmiş bulunmaktadır. Konunun Bilim Kurulu tarafından da tavsiyelerin alınması ile 23, 24, 25 ve 26 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanabileceği değerlendirilmiştir.

Türkiye Hedefi V Model Toparlanma!

Türkiye Hedefi V Model Toparlanma! Ekonomik gelişmelerin de değerlendirildiği toplantı genelinde pandemi süreci için Türkiye ve diğer ülkelerin durumları değerlendirilmiş bulunmaktadır. Toplantı genelinde L, U, V değerleri göz önünde bulundurularak AB ülkelerinin durumları değerlendirilerek, Türkiye’nin oldukça büyük başarı elde ettiği ve bu süreç zarfında V modelinde olmayı hedeflediği belirtildi. Üretim ve turizmin bu süreç içerisinde oldukça önemli olduğu ve bu konuda da her konuda olduğu gibi oldukça hassas ama emin adımlar atıldığı belirtildi.

Yaşan kriz dönemlerinin ardından ülkelerin ekonomik toparlanma modelleri harfler ile ifade edilmektedir. V tipi modeli toparlanma ise belirtilen modeller arasında en hızlı toparlanmayı göstermektedir. Hızlı bir çöküşün ardından, hızlı bir toparlanmayı ifade etmektedir. U tipi toparlanma süreci ise iyileşme sürecinin daha yavaş ve kademeli olmasını ifade etmektedir.

10 İlimizde Maske Takma Zorunluluğu Getirildi!

Otobüs Tavan Bilet Fiyatları Belirlendi! 100 Kilometre, 100TL Oldu!

İçişleri Bakanlığı Tarafından Yeni Seyahat Genelgesi Gönderdi!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.