ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Otobüs Tavan Bilet Fiyatları Belirlendi! 100 Kilometre, 100TL Oldu!

Otobüs Tavan Bilet Fiyatları Belirlendi! 100 Kilometre, 100TL Oldu!
14.05.2020

Otobüs Tavan Bilet Fiyatları Belirlendi! 100 Kilometre, 100TL Oldu! Korona virüsünü fırsat bilet otobüs firmalarına geçit tanınmıyor. Otobüs biletleri için tavan ücret kararı alındı. Gelen son dakika haberinde yer alan bilgiye göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yurt içerisinde kara yolculuğu taşımacılığı yapmakta olan firmalar için tavan ücreti kararı alınarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Buna göre alınan tavan ücreti kararı uygulaması ise 31 Temmuz 2020 tarihine kadar geçerli olacağı belirtilmiş bulunmaktadır. Kara yolu ile taşımacılık yapan otobüs şirketleri için belirlenen tavan ücretleri kilometreye göre değişecektir. Alınan karara göre de belirlenen tavan ücretleri 100TL ile 500TL arasında olması planlanmış bulunulmaktadır.

Otobüs Bilet Fiyatlarında Uygulanan Tavan Ücret Fiyatı 31 Temmuza Kadar Geçerli!

Otobüs Bilet Fiyatlarında Uygulanan Tavan Ücret Fiyatı 31 Temmuza Kadar Geçerli! Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yeniden belirlenen kara yolcu taşımacılığı bilet fiyatları tebliği Resmi Gazete’de yayımlanmış bulunmaktadır. Ulaştırma Bakanlığı, yolcu otobüsü bilet fiyatlarını belirledi. Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğ, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen Covid-19 salgını dolayısıyla uygulanmakta olan tedbirler sonucunda karara bağlanmış bulunmakta. Buna göre kara yolu yolcu taşımacılığı yapmakta olan firmaların üstlenmekte olduğu ilave maliyetleri dikkate alınarak, kara yolu ile yurt içi yolcu taşımacılığında 31 Temmuz 2020 tarihine kadar uygulanacaktır.

Uygulanacak olan karar çerçevesinde, 100 kilometre mesafede alınacak taban yolcu otobüs bileti ücreti 100 kilometrede 100TL olarak belirlenmiştir. Buna göre de 2001 kilometre ve üzeri mesafeler için alınacak olan tavan ücreti 500TL olarak belirlenmiş bulunmaktadır. En kısa mesafe 100 kilometre olarak belirlenen yolculuktan alınacak olan ücret, mesafe arttıkça ücret yükselecektir. Diğer taraftan Boğaz geçişli taşımacılık hatlarından ayrıca geçiş ücreti de eklenecektir.

Mayıs Ayı Gelir Vergisi Beyanname Ödemeleri Ötelendi!

İçişleri Bakanlığı Tarafından Yeni Seyahat Genelgesi Gönderdi!

Birçok Ürüne % 30 Ek Gümrük Vergisi Getirildi!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.