ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İçişleri Bakanlığı Tarafından Yeni Seyahat Genelgesi Gönderdi!

İçişleri Bakanlığı Tarafından Yeni Seyahat Genelgesi Gönderdi!
12.05.2020

İçişleri Bakanlığı Tarafından Yeni Seyahat Genelgesi Gönderdi! İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine yeni seyahat izin genelgesi göndermiş bulunmaktadır. Çay Üreticilerinin Müstahsillerinin Seyahat İzin Belgesi konulu genelge gönderilmiştir. İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine genelge göndermiş, gönderilen genelge ile birlikte seyahat kısıtlaması bulunan 15 il ile seyahat güzergahlarında belirtilen illerden biri ya da birkaçının bulunması durumunda seyahat izin belgesi istenecektir. Çaykur’a kayıtlı olan çay üreticileri ilk kesim yaş çay hasadı için 19 Mayıs Salı günü saat: 00.01^den itibaren olmak üzere çay bahçelerinin bulundukları illere seyahat izin belgesi almak kaydı ile seyahat edebileceklerdir.

İçişleri Bakanlığı’nca yayımlanan genelgeye göre “Seyahat İzin Belgesi” başvurularının e-Devlet sistemi üzerinden yapabilecekleri belirtilmektedir. Ayrıca diğer başvuru yöntemi ise ALO 199 numaralı telefon üzerinden de yapılabilmektedir. Alo 199 destek hattı üzerinden yapılacak başvurular 14 Mayıs Perşembe günü başlamaktadır. Çay üreticilerinin, müstahsilleri 14 gün boyunca ikametleri çay bahçesi ve çay teslim alanı dışında bulunmayacaklarına dair, çalışırken sosyal izolasyon kurallarına uyacaklarına, çay alım merkezlerinde maske takacaklarına taahhüt vermek zorundadırlar.

Yapılan İzin Başvurusu Kabul Edilenlere SMS İle Bilgilendirme Yapılacak!

Yapılan İzin Başvurusu Kabul Edilenlere SMS İle Bilgilendirme Yapılacak! Başvuru esnasında başvuruda bulunanın ve beraberindekilerin korona virüsü izolasyon sorgusu oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilecektir. Çaykur’a kayıtlı çay üreticisi olup olmadığı, beraberindeki vatandaşların zorunlu refakatindeki kişiler arasında olup olmadığı sistem üzerinden otomatik olarak sorgulanabilmektedir. Başvuruda bulunan vatandaşlara düzenlenecek olan Seyahat İzin Belgesi tek taraflı olmaktadır. Düzenlenen seyahat izin belgesi ile gittikleri illerde 30 gün boyunca kalmaları esas olacaktır.

Yayımlanan genelge ile birlikte, giriş – çıkış kısıtlama uygulaması olan 15 ilimizden, seyahat güzergahları bu illerden biri ya da birkaçında olan Çaykur’a kayıtlı çay üreticileri için 2020 yılı için başlayacak olan, ilk kesim yaş çay hasadına 19 Mayıs 2020 salı günü saat 24.00’dan itibaren çay bahçelerinin bulundukları illere Seyahat İzin Belgesi almak şartı ile seyahat edebilecekleri bilgisi gelmiş bulunmaktadır.

Çay üreticilerinin, çay hasadına gidebilmek için alacakları seyahat izin belgesi başvuruları hem e-Devlet sistemi üzerinden elektronik ortamdan ve ALO 199 numaralı Vefa Destek Sistemi üzerinden yapılabilecektir. Çay üreticileri için başvurular 14 Mayıs 2020 Perşembe günü sabah saat: 09.00 itibarı ile başlayacaktır. Seyahat İzin Başvurusuna sadece Çaykur’a kayıtlı olan vatandaşlar başvuruda bulunabileceklerdir. İzin başvurusunda bulunan çay üreticileri için başvurusu kabul edilenlere herhangi bir belgeye gerek kalmaksızın SMS kısa mesaj ile cep telefonlarına bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

Birçok Ürüne % 30 Ek Gümrük Vergisi Getirildi!

Cumhurbaşkanı Açıkladı 4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı ve Yeni Kararlar Geldi!

Ücretli Maske Satışları Başladı, Maske Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.