Genel

Son Dakika 10 İlimizde Maske Takma Zorunluluğu Getirildi!

Son Dakika 10 İlimizde Maske Takma Zorunluluğu Getirildi! Korona virüsüne karşı mücadele kapsamında oldukça derin mücadele verdiğimiz şu günlerde sosyal mesafe kuralının yanı sıra en önemli tedbir uygulamalarından biri olarak öne çıkan maske kullanımı 10 ilimizde zorunlu hale getirilmiş bulunmaktadır. Kontrollü hayat zaman zarfında pazar yerleri, marketler, AVM’ler, toplu ulaşım araçları, taksiler ve tekrar hizmet vermeye başlayan kuaförler ve berberlerde maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.

10 İlimizde Maskesiz Dışarı Çıkmak Yasak!

10 İlimizde Maskesiz Dışarı Çıkmak Yasak! Alınan son dakika kararına göre maskesiz dışarı çıkmanın yasaklandığı illerde sosyal mesafe kuralına da oldukça önem verilmektedir. Belirtilen maske kuralı açıklanırken, sosyal mesafe kuralının da önemi üzerinde durulmuş bulunulmaktadır. Maskesiz sokağa çıkma yasağının getirildiği 10 şehrimizin yanında Gaziantep, İzmir ve Adana gibi şehirlerde de yoğunluk yaşanan bazı cadde ve çarşılara maskesiz giriş yasaklanmış bulunuyor. Maskesiz dışarı çıkma yasağı getirilen 10 ilimiz aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Adıyaman,
  • Afyonkarahisar,
  • Aydın,
  • Balıkesir,
  • Bartın,
  • Denizli,
  • Düzce,
  • Kastamonu,
  • Muğla,
  • Uşak.

Korona virüsü ile mücadele kapsamında maske kullanımının önemli olduğu kadar sosyal mesafe kuralının son derece önem taşıdığı belirtilmektedir. Normalleşme süreci kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 11 Mayıs tarihinde gerçekleştirdiği açıklama doğrultusunda maske kullanımının, fiziki mesafeyi korumanın ve temizliğe kadar olan sıkı rivayetin önemine vurgulanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, maskesiz asla dışarı çıkılmayacağını vurgulayan Erdoğan, market, iş yeri ve sokak gibi kalabalık alanlarda fiziki mesafenin korunacağı konusuna değinmiş bulunmaktadır. Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da kontrollü sosyal hayatın salgına karşı yeni bir hayat tarzı olduğunu belirtmiş bulunmaktadır. Korona virüsü azaltmak koşulunun ise Maske + Sosyal Mesafe olarak açıklamış bulunmaktadır.

Otobüs Tavan Bilet Fiyatları Belirlendi! 100 Kilometre, 100TL Oldu!

Mayıs Ayı Gelir Vergisi Beyanname Ödemeleri Ötelendi!

9 İlimizde Korkutan Koronavirüsü Rakamları

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu