Genel

Otobüs Biletlerinde Yeni Tavan Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Son Dakika Otobüs Biletlerine Yine İndirim Yapıldı! Bakanlık tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre otobüs fiyatlarında tekrar indirim gerçekleştirildi. Son dakika haberine karayolu ile yolcu taşımacılığı alanında uygulanacak taban ve tavan ücret tarifesi yeniden belirlenmiş bulunmaktadır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından belirlenen “Karayolu ile Yolcu Taşımacılığı Alanında Uygulanacak Taban ve Tavan Ücret Tarifesi Hakkında Tebliğde değişiklik yapılmasına dair Tebliğ’i Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan Tebliğ’e göre korona virüsü salgını nedeni ile firmaların maliyetleri dikkate alınarak 14 Mayıs 2020 tarihinde belirlenen ücret tarifesinde değişikliğe gidilmiş bulunuyor. Buna göre tavan ücretlerde ortalama % 25 ile % 30 arasında indirim yapılmış bulunuyor.

Otobüs Biletlerine Yeni İndirim Geldi

Otobüs Biletlerinde Yeni Tavan Ücretleri Ne Kadar Oldu? Korona virüsü nedeni ile firmaların maliyetleri dikkate alınarak yürürlüğe girmiş olan 14 Mayıs tarihindeki ücret tarifesinde değişikliğe gidilmiş bulunuyor. Bu kapsamda otobüs biletleri için tavan ücreti uygulamasında % 25 ile % 30 arasında indirim gerçekleştirilmiş bulunmaktadır. Böylece seyahat edilecek yol mesafesine göre tavan ücreti uygulanacaktır.

Seyahat edilecek yol mesafesine göre uygulanacak olan tavan ücretleri ise şu şekilde olmaktadır. Seyahat edilecek olan mesafeye göre belirlenecek olan ücretler 70TL’den başlayacak ve en yüksek 375TL arasında tavan ücreti uygulanacaktır. Uygulanacak olan yeni ücret tarifesi aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • 101 – 115 Kilometre arasında seyahatlerde 100TL ücret, 70TL’ye çekilmiş bulunuyor,
  • 301 – 350 Kilometre arasında seyahatlerde 150TL ücret, 110TL’ye çekilmiş bulunuyor,
  • 626 – 700 Kilometre arasında seyahatlerde 175TL ücret, 130TL’ye çekilmiş bulunuyor,
  • 701 – 800 Kilometre arasında seyahatlerde 200TL ücret, 150TL’ye çekilmiş bulunuyor,
  • 901 – 1000 Kilometre arasında seyahatlerde 250TL ücret, 185TL’ye çekilmiş bulunuyor,
  • 2001 Kilometre ve üzerinde seyahatlerde 500TL ücret, 375TL’ye çekilmiş bulunmaktadır.

Bilim Kurulu Önerdi! Maske Takmayana Ceza Kesilecek!

65 Yaş ve Üstü İçin Serbest Kartı Tekrar Ücretsiz Oldu!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu