ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Milli Eğitim Bakanlığı Son Dakika Olarak Duyurdu!

Milli Eğitim Bakanlığı Son Dakika Olarak Duyurdu!
29.07.2020

Milli Eğitim Bakanlığı Son Dakika Olarak Duyurdu! MEB tarafından Açık öğretim ortaokulu ve Açık öğretim Lisesi öğrencileri için sevindirici haber geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması kapsamında açık öğretim okullarında okuyan 18 yaş ve üzeri öğrenciler için müjde gelmiş bulunuyor. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre 3.dönem sınavları yapılmadan, dönem derslerinin kredilerinin tamamlanması kararı alınmış bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması geldi. Bakanlık, açık öğretim okullarında yapılan okuyan 18 yaş ve üzeri öğrenciler için müjdeli haber açıklamış bulunmaktadır. Bu duruma göre de açık öğretim okullarında okuyan, 18 yaş ve üzeri öğrencilerin 3. Dönem sınavları yapılmaksızın dönem derslerinin kredilerinin tamamlanması kararı alınmış bulunuyor.

MEB Tarafından Yapılan Son Dakika Açıklaması!

MEB Tarafından Yapılan Son Dakika Açıklaması! Milli Eğitim Bakanlığı, zorunlu eğitim dışına çıkmış ve eğitimlerine çeşitli nedenlerden dolayı devam edememiş vatandaşlara yönelik olarak açık öğretim hizmetleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak açık öğretim okulları aracılığı ile yürütülmektedir. Korona virüsüne karşı ülkemiz genelinde yürütülmekte olan hızlı ve etkin mücadele kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2019 -2020 eğitim ve öğretim yılında örgün eğitime devam eden öğrencilerin, herhangi bir hak kaybına uğramaksızın 1.dönem ders notları ile bir üst sınıfa geçmelerine ya da mezun olmaları sağlanmış bulunuyor. Örgün eğitime devam eden öğrencilere sağlanmakta olan bu imkandan açık öğretim okullarına kayıtlı ve 7 Eylül 2020 tarihi itibarı ile 18 yaşından gün almış ve 3.dönem sınavlarına katılma şartını taşıyan tüm öğrenciler faydalanabilecektir.

Açık öğretim okullarında öğrenim gören, örgün eğitim çağı dışına çıkmış öğrencilerin salgın döneminde yaşamış oldukları mağduriyetin giderilmesi kararı alınmış bulunuyor. Yeni eğitim ve öğretim yılı kayıtları ve yüz yüze eğitim uygulamalarının zamanında başlatılabilmesi için açık öğretim okullarının 3.dönem sınavları yapılış kabul edilecektir. Bu kapsamda öğrencilerin 3.dönem kayıt yenilemeleri otomatik olarak yapılarak bir dönemde alabilecekleri toplam ders sayısı kadar ders atanacak ve otomatik olarak atanan bu derslerden öğrenciler başarılı sayılacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan bu imkandan açık öğretim okullarına kayıtlı 3.dönem sınavlarına katılma şartını taşıyan yurt içi ve yurt dışındaki öğrenciler faydalanabilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.