emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Anadolu’dan İstanbul’a Atama Takviye Yapılacak!

Anadolu’dan İstanbul’a Atama Takviye Yapılacak!
08.04.2020

Anadolu’dan İstanbul’a Atama Takviye Yapılacak! Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye genelinde de oldukça yoğun olarak yaşanan korona virüsü salgını için Anadolu’dan İstanbul’a gerekli görülmesi durumunda atama işlemleri yapılabilecek. Türkiye genelinde yaşanan korona virüsü salgınının neredeyse % 60 oranı İstanbul genelinde daha çok olduğu gözlemleniyor. Bu nedenle İstanbul’daki vakaların sayısının çokluğu yeni tedbirlerin alınmasında son derece önem taşıyor. Gelen son dakika bilgilerine göre de merkez ve taşrada görev yapmakta olan doktorlar için talep etmeleri halinde hemen İstanbul’a atamalarının yapılabileceği belirtilmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın korona virüsü nedeni ile önceki gün yatığı açıklamasında belirttiği üzere Atatürk Havalimanı ve Sancak Tepe Havalimanlarını korona virüsü nedeniyle salgın hastalıklar hastanesine dönüştürüleceğini bildirmişti. Yapılacak olan bu dönüşüm işleminin ardından da ihtiyaç duyulması halinde de sağlık personeli takviyesi yapılabileceğini belirtmektedir. Gelen bilgilere göre Sağlık Bakanlığı daha önceden merkez ve taşra teşkilatlarından görev yapmakta bulunan sağlık personellerinin atamalarının yapılamayacağı belirtilmişti. Fakat korona virüsü salgınının yoğun olarak yaşandığı şehir İstanbul olması ve takviye sağlık ekiplerine ve çalışanlarına ihtiyaç duyulması durumunda işlemin değişebileceği belirtildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca durum ile ilgili bir genelge düzenledi ve bu genelgeyi imzalı bir şekilde 81 ile göndermiş bulunmaktadır. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından gönderilen Genelge içerinde yer alan kararlar şöyle olmaktadır.

Ataması Yapılan Sağlık Çalışanları Göreve Hemen Başlayacak!

Ataması Yapılacak Sağlık Çalışanları Göreve Hemen Başlayacak! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 81 ilimize gönderilen Genelge içeriği aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Merkez ve taşrada görev yapan doktorların talepte bulunması halinde İstanbul’a atama işlemleri hemen yapılacak ve hemen göreve başlaması sağlanacak.
  • Diğer yandan da İstanbul’da görevli olan aday doktorlarında atama işlemleri yapılacak.
  • Eczacı, ebe, hemşire ve acil tıp teknisyeni olarak görev yapan ve İstanbul için atama ya da görevlendirmede bulunmak isteyen personellerin talepleri yerine getirilecektir.
  • Ağız ve Diş Sağlığı merkezleri ve hastanelerde çalışmakta olan diş hekimleri ve personeller de pandemi süresinde ihtiyaç duyulan alanlarda görevlendirme yapılabilecek.
  • Ağız ve Diş Sağlığı merkezlerinde çalışmakta olan işçiler için de hak ettikleri ücret ödenmek kaydı ile İl Sağlık Müdürlüklerince görevler verilebilecek.
  • Bakanlık kadrolarında görevli olan bakanlık adına üniversite tıp fakültesi hastanelerinde uzmanlık eğitimini tamamlayan sağlık çalışanları kadrolarına dönebileceklerdir.
  • Doğum sonrasında ücretsiz izin alarak yurt dışında izinli bulunan hariç olmak üzere sağlık personelinin izinleri sonlandırılarak göreve dönmeleri sağlanacaktır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.