emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Koronavirüsü Nedeniyle LGS Sınav Müfredatı Nasıl Olacak?

Koronavirüsü Nedeniyle LGS Sınav Müfredatı Nasıl Olacak?
26.03.2020

Koronavirüsü Nedeniyle LGS Sınav Müfredatı Nasıl Olacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk yaptığı açıklama neticesinde korona virüsüne karşı okulların tatil olmasından ötürü sınav müfredat belirlenmiş bulunmaktadır. Buna göre korona virüsüne önlen karşısında okulların tatil edilmesiyle birlikte çocuklarımız eğitime uzaktan eğitim olarak devam etmektedir. 7 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan LGS sınavının da bu sebeple sadece birinci dönem aldıkları derslerden sorumlu olacakları belirlenmiş bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Giriş Sistemi kapsamındaki merkezi sınavın sadece birinci dönem müfredatından yapılacağını duyurdu.

Gelen son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer Başkanlığı’nda toplanan, Ölçme ve Değerlendirme Süreçlerinin İyileştirilmesi Bilim Kurulu, tüm bu süreci değerlendirerek tavsiye kararı almış bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı bu tavsiye kararı doğrultusunda LGS olarak gerçekleştirilecek olan merkezi sınav 2019 – 2020 eğitim öğretim yılı kapsamında sadece birinci dönem sonuna kadar olan müfredat içerisinde bulunan konulardan soruların sorulmasına karar vermiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk okulların 30 Nisan 2020 tarihine kadar korona virüsüne karşı tatil edildiğini hatırlatarak, bu süreci uzaktan eğitim ile öğrencilere destek sağladıklarını vurguladı. Bakan Selçuk yüz yüze yapılmayan konulardan LGS sınavında soru sorulmayacağını daha önce de açıklamış bulunmaktadır.

2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılında LGS Sınavı Ertelenmeyecek!

2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılında LGS Sınavı Ertelenmeyecek! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu ile ilgili olarak şunları belirtmiş bulunmaktadır. LGS sınavı için herhangi bir erteleme halinde öğrencilerin kaygılarının daha da artacağını belirtti. Korona virüsü salgını nedeni ile öğrenciler zaten zor bir süreçten geçtiklerini belirten Bakan Selçuk, kaygılarını daha da arttırmak istemediklerini ve sınava hazırlanmak için yeteri kadar zaman tanımak istediklerini de belirtti.

Bakan Selçuk şuanda geçen veriler doğrultusunda LGS sınavını 7 Haziran 2020 tarihinde yapılmaması için bir engel bulunmadığını da belirtti. Fakat korona virüsüne karşı olarak da sürekli olarak takipte olacaklarını ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun tavsiyelerini takip edeceklerini belirtti. Gerekli görülmesi durumunda önümüzdeki hafta tekrar bir değerlendirme gerçekleştiririz. Fakat sınav tarihinde şu an için bir değişikliğin bulunmadığını da sözlerine ekleyerek açıklamada bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.