ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Çiçek Sepeti Kargo Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çiçek Sepeti Kargo Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?
30.08.2022

Çiçek Sepeti kargo takip ve sorgulama, firmanın internet sitesinden ya da mobil uygulamadan yapılır. Kendinize aldığınız ya da hediye olarak gönderdiğiniz bir ürün varsa, onun takibini yaparak, hatasız şekilde yerine ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Çiçek Sepeti kargo takip ve sorgulama, firmadan aldığınız gönderilerin size ne zaman ulaşacağını anlamanızı sağlar. Aynı zamanda bir gecikme söz konusu olması halinde takip işlemi ile kolayca farkına varabilir ve Çiçeksepeti ile iletişime geçebilirsiniz.

Çiçek Sepeti, 2006 yılında kurulan ve çiçek kategorisinde yer alan ürünlerin satışına başlayan bir online alışveriş sitesidir. Zamanla farklı ürünlerin satışını da bünyesine alan ve online pazar yerine dönüşen firma, alışveriş tutkunlarının güvendiği platformlar arasında yer alır.

Çiçek Sepeti Kargo Takip ve Sorgulama Neden Yapılmalıdır?

Çiçek Sepeti kargo takip ve sorgulama yapmak size zaman kazandırır. Gereksiz yere adresinizde beklemek yerine belirli aralıklarla sorgulama yapabilirsiniz. Aynı zamanda sevdikleriniz için verdiğiniz siparişlerin hayal kırıklığı ile sonuçlanmaması için gönderi durumunuzu takip etmenizde fayda vardır.

Gönderi takibi olağan dışı durumlarla karşılaşmamanız açısından da önemlidir. Örneğin; gönderiniz yanlış adrese teslim edildiğinde, sorgulama ekranından teslimatın kimde olduğunu öğrenebilir ve gerekli müdahaleyi yapabilirsiniz.

Çiçek Sepeti İnternet Sitesi Üzerinden Kargo Takip ve Sorgulama

Çiçek Sepeti üzerinden kargo takip ve sorgulama yapmak için sadece takip numaranızı ve sipariş e-postanızı bilmeniz yeterlidir. Ana sayfada bulunan “Sipariş Takibi” kısmını kullanarak, zorlanmadan satın aldığınız ürünlerin durumunu öğrenebilirsiniz.

Siteye girdiğinizde sizi yukarıdaki ekran bekler. Bu ekranda “Sipariş takibi” kısmına tıklayarak sorgulama ekranına girebilirsiniz. Dilerseniz “Sipariş Takibi” kısmının hemen yanında bulunan “Üyelik” bölümünden sayfaya üye olarak, takip işlemlerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Üyelik ekranında bazı bilgiler istenir. Bu bilgileri ilgili yerlere yazdıktan sonra sisteme her defasında üye bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz. Bunun yerine Google ya da Facebook hesabınızla da sisteme giriş yapma şansınız vardır.

Üyelik giriş ekranı yukarıdaki şekildedir. Doğrudan Facebook ve Google üzerinden bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise “Üye Ol” seçeneğine tıklamaktır.

Yukarıdaki ekranda üyelik giriş kısmı yer alır. Bu kısımdan bir şifre belirleyerek üyelik kaydınızı kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Yukarıdaki ekranda sipariş numaranızı ve sipariş sırasında kullandığınız mail adresini giriniz. Sorgulama sonucuna göre siparişinizin hangi aşamada olduğunu görürsünüz.

Sorgulama sonucu ekran görüntüsünde yer aldığı gibidir. Tüm aşamalar sırayla size gösterilir. Aşamalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Sipariş verildi.
  • Hazırlanıyor.
  • Kargoya verildi.

Satın aldığınız ürünün kargoya verildikten sonraki aşamalarını ise size verilen takip numarasını kullanarak kargo firmasının sayfasından izleyebilirsiniz. Çiçek Sepeti kargo takip ve sorgulama için kullanacağınız numara, size mesaj olarak da iletilir.

Çiçek Sepeti Mobil Uygulama Üzerinden Kargo Takip ve Sorgulama

Çiçek Sepeti mobil uygulama üzerinden kargo takip ve sorgulama için telefonunuza aplikasyon indirmeniz gerekir. Çiçek Sepeti aplikasyonunu indirmek için Play ve App Store gibi her cihazda bulunan alanları kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki ekranda gösterildiği şekilde arama kısmına “Çiçek Sepeti” yazarak uygulamaya ulaşabilirsiniz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra ekranda “” yazısı belirir. Bu kısma ya da aplikasyon simgesine tıklayarak giriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil uygulamanın giriş ekranında yukarıdaki bilgiler yer alır. Dilerseniz doğrudan sipariş takibini bu ekrandan yapabilirsiniz. Bir diğer alternatifiniz ise üye girişi yaparak sorgulamadır. Henüz bir üyeliğiniz yoksa “Üye Ol” seçeneğinden gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Çiçek Sepeti Kargosu Ne Zaman Elime Ulaşır?

Çiçek Sepeti kargosunun elinize ulaşma zamanı, taşıma firmalarının yoğunluğuna göre farklılık gösterir. Bunun yanı sıra şehirler arası mesafeler, olağanüstü koşullar ve farklı nedenler de kargo sürecinde gecikmeler yaşanmasına sebep olabilir. Acil bir gönderi yapmak ya da Sevgililer Günü, Anneler Günü gibi zamanlarda sevdiklerinize hediye sunmak da isteyebilirsiniz. Bunun için “Aynı Gün Teslimat” seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Hediye seçiminizi yaparken üst kısımda bulunan filtreleme seçeneklerinden “Aynı Gün” kısmına tıklamalısınız. Bu sayede karşınıza bölgenizde aynı gün teslim edilebilecek ürünler çıkar. Onların içinden bir seçim yaparak gün içinde sizin belirleyeceğiniz bir saatte teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Çiçek Sepeti Hangi Kargo İle Çalışır?

Çiçek Sepeti’nin çalıştığı kargo firması satıcıya göre değişiklik gösterir. Gönderiniz çiçek ya da bonnyfood ise anlaşmalı firmalar aracılığıyla tüm Türkiye’de teslimatlar yapılır. Bunun dışındaki gönderilerin hangi kargo firmasıyla iletileceğine satıcılar karar verir.

Çiçek Sepeti Sipariş Numarası İle Kargo Takip ve Sorgulama

Çiçek Sepeti, sipariş numarası ile kargo takip ve sorgulama yapma şansınız vardır. Bu sayede kargo firmasının sitesine girmek zorunda kalmadan işlemlerinizi Çiçek Sepeti üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bir takip numarası edinmenize de gerek kalmaz. Sadece size verilen sipariş numarasına göre sorgulama işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Çiçek Sepeti Gönderileri Hafta Sonu Gelir mi?

Çiçek Sepeti gönderilerinin hafta sonu gelmesi hangi ürünü tercih ettiğinize bağlı olarak değişiklik gösterir. Firma, haftanın her günü ve saati hizmet verir. Sipariş verme işlemi sırasında ekranda teslimatın ne zaman yapılacağına dair bilgiler de yer alır. Bunun yanı sıra teslimat tarihini kendiniz de belirleyebilirsiniz.

Çiçek Sepeti’nde Farklı Gönderiler Bir Arada Gelir mi?

Çiçek Sepeti’nde farklı gönderilerin bir arada gelmesi bazı durumlarda mümkün olmayabilir. Bunun nedeni farklı gönderilerin farklı satıcılar tarafından satışa sunulması ya da teslimat süreçlerinin ürüne göre değişmesi olabilir. Böyle durumlarda gönderileriniz, farklı zamanlarda size iletilebilir. Çiçek Sepeti bu konuda size gerekli bilgilendirmeyi yapar.

Çiçek Sepeti Kargo Ücreti Ne Kadar?

Çiçek Sepeti kargo ücreti, firmalara göre değişiklik gösterir. Her kargo firması kendine göre bir ücret tarifesi uygular. Buna göre ödeyeceğiniz ücret farklılaşır. Bazı ürünlerde ücretsiz teslimat seçeneği vardır.

Çiçek Sepeti’nden Yurt Dışına Gönderi Yapılır mı?

Çiçek Sepeti yurt dışına gönderim yapmaz. Firma yurt dışı gönderileri için www.mizu.com adresinden hizmet verir. Siz de bu siteyi kullanarak yurt dışı gönderim yapabilirsiniz.

Çiçek Sepeti Kargomu İptal Edebilir miyim?

Çiçek Sepeti kargo iptali hakkınızı kullanarak para iadesi talep edebilirsiniz. Bunun için üye sayfanızdaki “Siparişlerim” kısmını kullanabilirsiniz. İptal işlemini ürün henüz elinize ulaşmadan da yapma hakkınız vardır.

Adresimde Olmadığım İçin Teslim Edilmeyen Çiçek Sepeti Kargomu Nasıl Alabilirim?

Adresinde bulunamayan alıcıların kargosunu alması için en yakın şubeye gitmesi gerekir. Kargo yetkilisi, size ulaşamadığı takdirde adresinize ürününüzün hangi kargo şubesinde olduğuna dair bir not bırakır. Bu şubeden üç gün içerisinde gönderinizi teslim alabilirsiniz. Aksi takdirde ürün, göndericiye iade edilir. Çiçek Sepeti kargo takip ve sorgulama sayesinde gönderinizin ne zaman dağıtıma çıktığını öğrenebilir ve şubeye gitme zahmetinden kurtulabilirsiniz.

PTT Yurtdışı Kargo Takip ve Sorgulama

PTT Yurtiçi ve Yurtdışı Kargo Barkod Numarası Sorgulama

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.