emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Yeni Eğitim Programını Anlattı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Yeni Eğitim Programını Anlattı
11.02.2020

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Yeni Programı Anlattı! Bakan Ziya Selçuk, Yenilenen Eğitim Bilişim Ağı ve Akademik Destek tanıtım programında açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında yeni bilişim ağı ile ilgili olarak bilgiler aktaran Bakan Selçuk her öğrencimize aylık olarak tüm operatörlerden 3 GB Bedava İnternet imkanı tanınacaktır. Tüm öğrencilerimiz mevcut olan haktan faydalanabileceklerdir. Telefonların çekmesi yeterli olacaktır. Bakan Ziya Selçuk’un yaptığı konuşmaların içerikleri ve başlıkları aşağıdaki gibi olmaktadır.

Öğrencilere Yeni Portfolyo Hizmete Girdi

Öğrencilere Yeni Portfolyo Hizmete Girdi, Bakan Selçuk e-rehberliği önemsediğimizi biliyorsunuz. Ben kendimi bildim bileli denilir ki “keşke bütün öğrencilerin bireysel olarak rehberlik alabileceği projeler, sertifikalar bir yerde toplansa da çocuğun rehberlik işlemi yapıldığı sırada buna dikkat edilerek yapılsa” diye dilek ve temenni kısmı olurdu. Burada tam da bu işlemi yapmış bulunduk diye açıklamalarına ekledi. Öğrencilerin tamamı nereye giderse gitsin portfolyosunda öğrencinin tüm geçmişi yer alacak ve geçmişine göre rehberlik alacaktır.

Diğer bir uygulama işlemi de oyunlaştırma işlemi olmaktadır. Yapılacak olan oyunlaştırma işlemi ile öğrencilerin belirli puan ve arma sistemiyle motivasyonlarının artmasını hedeflemekteyiz. Buna göre öğrenciler konuyu ne şekilde yaparsa, nereye ulaşım sağlarsa bunu tescillenmesi anlamında birtakım armalar, bir takım kullanıcılara yönelik özellikleri de rahatlıkla gösterebiliriz.

Kitaplarda Kare Kod İle Erişim

Kitaplarda Kare Kod İle Erişim, Artık işlemlerin zaman ve mekan meselesi olduğunu belirterek, her yerde ve her zaman şeklinde genişlemesi gereken bir konu olmaktadır. Öğrenci ve öğretmenlerin sadece sınıf ortamında bir şeyler yapmasına gerek bulunmamaktadır. Kitap içerisinde bir şeyler ararken ya da bir konu hakkında kare kod ile sorgulama yaparak cep telefonunuz üzerinden görüntüleme yapmanız mümkün olmaktadır. Kitabın üzerinde mevcut olan kare kod ile, kitabın her sayfasında mevcut olan bilgilere kare kod ile erişim sağlayabilirsiniz.

Sürdürülebilir Eğitim Her İlçe Düzeyinde Kurulacak

Sürdürülebilir Eğitim Her İlçe Düzeyinde Kurulacak, Sürekli ve sürdürülebilir gelişim öğretmen açısından oldukça önem taşımaktadır. Tüm kurs ve programlar, içerikler, canlı eğitimler bir video kütüphanesi olarak eğitime erişimi, soru sorma ve cevabını alma artık tüm bu işlemler mevcut olmaktadır. Sürekli ve sürdürülebilir eğitimi ilçe bazında kuracağız. Öğretmen destek noktaları ile fiziksel ortam açısından da ortaya koyacağız. İlçe bazındaki sürdürülebilir eğitimin merkezi Ankara’da buluşacak.

Tüm Derslere Ait Video Kütüphane Hazırlandı

Tüm Derslere Ait Video Kütüphane Hazırlandı, Bütün derslerin videolu kütüphanesi hazırlanmış bulunmaktadır. Türkiye genelinde ders anlatma yeteneği iyi olan arkadaşlarımız tarafından anlatılan dersleri, defalarca izleme ve dinleme imkanı mevcut olmaktadır. Mevcut olan sistem üzerinden örnek sorular, çözümlerini de ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Öğrencilere önerilmekte olan konu testleri de mevcuttur. Test çözme ile ilgili herhangi bir sıkını yaşandığında sistem uyarıda bulunarak kişiye durumu ile ilgili gereken uyarıları sağlamaktadır. Ve kişiyi konu ile ilgili olarak gereken çözüme yönlendirmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.