emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Covid-19 Havalar Isınınca Bitecek mi?

Covid-19 Havalar Isınınca Bitecek mi?

Covid-19 Havalar Isınınca Bitecek mi? Neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgın tehlikesi her geçer gün artarak devam ediyor. Çıktığı günden bu güne kadar yüz binlerce kişiye bulaşan ve on binlerce kişinin de ölümüne sebep olarak korona virüsüne karşı her geçen gün yeni bir tedbir ve iyileşme süreci belirtiliyor. Bazı uzmanlar tarafından belirtilen durumlara göre de korona virüsü havalar ısındığı anda bitecek. Korona virüsünün ölüm oranının bir zamanlar ortaya çıkan SARS virüsü kadar yüksek olmadığı fakat insandan insana bulaşma faktörünün çok hızlı olduğu belirtilmektedir. Düzenlenen ve Koronavirüsün Küresel Etkinlikleri adı verilen konferansta korona virüsüne karşı gerçekleştirilen çalışmalara yer verildi. Konferans içerisinde yapılan görüşmelerde ise korona virüsünün havalar ısınınca bu durumdan oldukça etkileneceğine dair spekülasyonların olduğunu fakat bu durum için destekleyici bir verinin henüz bulunmadığını da belirtmektedirler.

Korona virüsü üzerinde araştırma gerçekleştiren uzmanlar, Covid-19 salgınının merkezini değiştirerek yayılmaya devam edeceğini belirtirken, havaların ısınmasının da korona virüsüne karşı ne kadar etkili olacağı da merak konusu olmaktadır. Dünya genelinde korona virüsü bulaşan vaka sayısı 530 bin insanı geçmiş bulunmaktadır. Korona virüsü nedeni ile de can kaybı 23 bin insanı geçmiş bulunmaktadır. Korona virüsünden de iyileşen insan sayısı da oldukça artış durumdadır. Korona virüsüne yakalanarak iyileşen kişiler ise 123 bin sınırını çoktan geçmiş bulunmaktadır.

Koronavirüsü Küresel Etkileri Telekonferans İçeriğinde Ele Alınan Konular!

Korona virüsü Küresel Etkileri Telekonferans İçeriğinde Ele Alınan Konular! Amerika Birleşik Devletleri içerisinde baş araştırmacı olarak korona virüsü çalışmalarını yürüten bir profesör, yeni tip korona virüsünün ölüm oranını değerlendirirken şu ifadeleri kullandı. Korona virüsünün ölüm oranı 2 binli yıllarda baş gösteren SARS salgını kadar yüksek olmadığını fakat virüsün bulaşma hızının oldukça yüksek olduğunu da belirtti. Covid-19 salgınının, 2 binli yıllarda baş gösteren SARS salgınına benzediği belirtilirken işleyişinin farklı olduğu belirtildi.

Korona virüsü için SARS ve daha sonra ortaya çıkmış olan MERS kadar ölümcül olmadığı yorumları yapılırken, belirtilen salgınların ölüm oranlarının % 30 civarında olduğunun da altı çizildi. Uzmanların, fakat Covid-19 salgınının oldukça bulaşıcı olduğu, nasıl bulaştığı ve neler olduğunu öğrenmeye çalıştıklarını da belirtmektedirler. Havaların ısınmasına yönelik olarak Covid-19 salgınını etkileyeceğine karşı spekülasyonların bulunduğunu belirten uzmanlar bu durumla ilgili olarak da bunu destekleyen hiçbir verinin bulunmadığını belirttiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.