emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Koronavirüsü Nedeniyle Kredi Kartı Borçlarınızı 31.12.2020 Tarihine Kadar Erteleyebilirsiniz!

Koronavirüsü Nedeniyle Kredi Kartı Borçlarınızı 31.12.2020 Tarihine Kadar Erteleyebilirsiniz!
31.03.2020

Koronavirüsü Nedeniyle Kredi Kartı Borçlarınızı 31.12.2020 Tarihine Kadar Erteleyebilirsiniz! Kredi kartı borcunuza ödemesiz dönem başlamaktadır. Kredi kartına borcu olanlar, kart borçlarını talep etmeleri halinde 31.12.2020 tarihine kadar öteleyebilmektedirler. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu olan BDDK’nın almış olduğu karar doğrultusunda bireysel kredi kartları için asgari ödeme oranını % 20 oranına indirmiş bulunmaktadır. Diğer yandan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu BDDK, almış olduğu diğer bir karar ise şu şekilde olmaktadır. Bireysel kredi kartları işlemlerinde, kredi kartı borcu olan vatandaşların kart borçlarını 31.12.2020 tarihine kadar erteleme yapabileceklerini belirtti.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Kararı Nedir?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Kararı Nedir? Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu BDDK, korona virüsü kapsamında vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak adında çok önemli kararlara imza atmış bulunmaktadır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu korona virüsü nedeni ile vatandaşların finansman işlemlerini kolaylaştırmak için almış olduğu kararlar şu şekilde olmaktadır.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun vatandaşların korona virüsü ile mücadele kapsamında finansman akışını kolaylaştırmak için Kurul kararı neticesinde bireysel kredi kartlarının asgari ödeme tutarını % 20 oranına indirmiş bulunmaktadır.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu kararınca alınan bir diğer önemli karar ise kredi kartı borcunu öteleme işlemi gerçekleştiren vatandaşlarımız için talep etmeleri halinde kredi kartı borçlarının 31.12.2020 tarihine kadar ödemesiz dönem sağlanabilmesidir. Talep edilen bu ödemesiz dönem işlemine asgari ücret ödemesi de dahil olmaktadır. Kredi kartı işlemlerinin eski asgari tutar uygulamasında ise asgari tutar son ödeme tarihini geçen 90 gün içerisinde ödenmediği takdirde yasal süreç başlatılmaktaydı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.