emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

9 İlimizde Korkutan Koronavirüsü Rakamları

9 İlimizde Korkutan Koronavirüsü Rakamları
13.05.2020

9 İlimizde Korkutan Koronavirüsü Rakamları, Gelen son dakika bilgilerine göre korona virüsünün artış yaşandığı Anadolu şehirlerinde endişeler artmaya devam ediyor. Korona virüsü için tedbir alınan büyükşehirlerde vaka sayıları azalmaya devam ederken, Anadolu’da dokuz şehrimizde korona virüsü salgını doğrultusunda artışlar yaşanmaya başlanmış durumda. Belirtilen 9 ilimiz için artışların yaşanılması uzmanlar tedirgin etmeye devam ediyor. Havaların ısınması dolayısıyla evde izolasyon işlemini gevşeten vatandaşlar, maske ve sosyal mesafe gibi tedbirleri de ihmal etmeye başlayınca vaka sayıları artmaya başlamış bulunmaktadır.

Korona virüsüne karşı alınan önlem ve tedbirlere rağmen de korona virüsü vaka sayısının en çok arttığı illerin başında Batman gelmektedir. 3 Nisan günü 9 korona virüsü vakası görülen Batman’da, bu hafta oldukça yüksek bir artış yaşanmasının ardından 450 korona virüsü vakasına kadar ulaşılmış bulunmaktadır. Batman Valisi konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, kent genelinde artış yaşanan korona virüsü vaka sayısına bağlı olarak radikal kararlar almak zorunda olduklarını belirterek Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanması talebinde bulunacaklarını belirtti.

Koronavirüsü Vaka Sayısında Artış Yaşanan İllerimiz Hangileri?

Koronavirüsü Vaka Sayısında Artış Yaşanan İllerimiz Hangileri? Nüfus yoğunluğuna göre korona virüsü vaka sayısının en çok olduğu şehirlerden birisi Uşak olmaktadır. 2 Nisan 2020 tarihinde yapılan kayıt sonrasında 38 olan korona virüsü vaka sayısı, en güncel hali ile 441 olduğu bildirilmiş bulunmaktadır. korona virüsüne karşı Rize ilimizde rehavete kapılan illerimiz arasında yer alıyor. Sosyal mesafe ve kişisel izolasyonun ihlal edilmesi nedeni ile vaka sayılarında oldukça büyük bir düşüş yaşanmasına karşın, artışlar hızla devam ediyor. Rize ilimizde 4 Nisan 2020 tarihinde vaka sayısı 101 iken artışlar sürüyor.

Rize ilimizde alınan önlemler sonucunda vaka sayılarının azalması, havaların ısınması ve normalleşme sürecinin başlaması sonucunda insanlar sokakları ve caddeleri doldurmaya devam ediyor. Polis ekipleri sosyal mesafe ile ilgili uyarılarda bulunmalarına rağmen tek başına yeterli olmuyor. Bu durum için yoğunluğun yaşandığı alanlarda uyarı levhaları asılmış bulunmaktadır. Vaka sayılarında artış yaşanan bir diğer ilimiz ise Mardin olmaktadır. Mardin genelinde 3 Nisan 2020 tarihinde 50 korona virüsü vakası bulunurken, Nusaybin ilçesi tek başına bu rakamı çoktan geçmiş durumda.

Korona virüsünde artış yaşanan bir diğer ilimiz de Gaziantep olmaktadır. Gaziantep’te 3 Nisan tarihinde 49 vaka bulunurken durum bu gün ise oldukça vahim olarak 750 vakaya yükselmiş durumdadır. Korona virüsünün artış gösterdiği bir diğer ilimiz de Düzce olarak vaka sayısı 32 iken, an itibarı ile 246 kişi olmaktadır. Kars ilimizde güncel vaka sayısı henüz açıklanmamsına karşın Kars Valisi uyarılarda bulunarak maalesef vaka sayılarında artış yaşadıklarını belirtti.

Belirtilen 9 Anadolu ilimiz için son durum bu şekilde olurken, Anadolu2nın pek çok ilinde tedbirler alınmış durumdadır. Adıyaman ilimizde yarından başlamak kaydı ile maskesiz sokağa çıkmak yasaklanmış bulunmaktadır. Maskesiz sokağa çıkılması yasaklanan bir diğer ilimiz ise Balıkesir olmaktadır. Gelen son bilgilerin bu şekilde olması geneliyle Batman, Kars, Uşak, Düzce, Gaziantep, Van, Adıyaman, Rize ve Zonguldak gibi illerde vaka sayıları alarm vermeye başladı. Bu iller için de sokağa çıkma yasağı kararı gelebilir.

Son Dakika: Sigara ve Tütün Ürünlerine ÖTV Zammı Geldi!

İçişleri Bakanlığı Tarafından Yeni Seyahat Genelgesi Gönderdi!

Birçok Ürüne % 30 Ek Gümrük Vergisi Getirildi!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.