emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS Başvuruları Hakkında Son Dakika Açıklaması Yaptı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS Başvuruları Hakkında Son Dakika Açıklaması Yaptı!
30.03.2020

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS Başvuruları Hakkında Son Dakika Açıklaması Yaptı! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk LGS ile ilgili olarak yaptığı son dakika açıklamasına göre, LGS başvuruları ile ilgili olarak başvuru sürecinin nasıl gerçekleşeceğini anlattı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından gerçekleştirilen son dakika açıklamasına göre 2020 LGS başvuruları otomatik olarak internet üzerinden gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2020 LGS başvuruları ile ilgili olarak yaptığı açıklamanın devamında da LGS başvuru kılavuzu ile ilgili içeriklere de yer vermiş bulunmaktadır. Buna göre 2020 LGS sınav başvuru kılavuzu, geçtiğimiz yıl yapıldığı gibi 3 Nisan 2020 tarihinde yayımlayacaklarını belirterek, “Her şey detaylı bir biçimde planlanıyor” açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS Başvuruları Hakkında Son Dakika Bilgileri!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS Başvuruları Hakkında Son Dakika Bilgileri! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan LGS başvuruları hakkında son dakika açıklamaları gelmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk tarafından gerçekleştirilen son dakika açıklamasına göre, Liseye Geçiş Sistemi “LGS “ sınavına başvuruların otomatik olarak yapılacağını belirtti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS sınavı ile ilgili her şeyin planlanarak hazırlandığının da altını çizmiş bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS başvuru kılavuzunun 3 Nisan 2020 Cuma günü yayımlanacağını da duyurmuş bulunmaktadır.

2020 yılı içerisinde 7 Haziran tarihinde yapılması planlanan LGS sınavı ile ilgili olarak Bakan Selçuk, son dakika açıklamasında bulunarak sınav hakkında ayrıntılı olarak açıklama yapmış bulunmaktadır. Dünya genelinde ve Türkiye’de de bulunan korona virüsü salgını nedeni ile zor günler geçirdiğimiz şu zamanlarda tüm dünya virüs ile mücadele kapsamında tedbirler almaya devam etmektedir. Türkiye korona virüsü salgını nedeni ile okullar tatil edilmiş ve uzaktan eğitim üzerinden eğitime kaldığı yerden devam edilme kararı alınmış bulunmaktadır. Bu kapsamda ülke olarak bazı sınavlar ertelenmiş bulunmaktadır. 2020 yılı içerisinde 7 Haziran Pazar günü yapılması planlanan LGS sınavı için herhangi bir erteleme kararı alınmamıştır. 7 Haziran 2020 Pazar günü yapılması planlanan LGS sınavı için başvuruların otomatik olarak yapılacağı açıklanmış bulunmaktadır. Bakan Selçuk yaptığı açıklama çerçevesinde, korona virüsü önlemleri kapsamında LGS sınavına başvuru işleminin uzaktan yapılabilmesi için gerekli çalışmaları hazırladıklarını ifade ederek, sınav kılavuzunun geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda 3 Nisan 2020 Cuma günü yayınlanacağını belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.