emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Koronavirüsü Nedeni İle Okulların Tatili 30 Nisana Kadar Uzatıldı!

Koronavirüsü Nedeni İle Okulların Tatili 30 Nisana Kadar Uzatıldı!
25.03.2020

Koronavirüsü Nedeni İle Okulların Tatili 30 Nisana Kadar Uzatıldı! Korona virüsüne karşı son dakika olarak alınan kararları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamış bulunmaktadırlar. Bakan Koca okulların tatilinin uzadığını açıklarken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise okulların 30 Nisan 2020 tarihine kadar tatil olarak devam edeceğini belirtti. Korona virüsü nedeni ile Türkiye olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu gün saat 13,30 itibarı ile bir araya gelerek bu durum karşısında alınması gereken ve alınan tedbirleri değerlendirmiş bulunmaktadırlar. Sağlık Bakanı alınan tedbirleri şu şekilde açıklamış bulunmaktadır.

  • Mücadeleyi organize edenin güç olduğunu ve uygulamanın biz vatandaşlara ait olduğunu belirtti. Hiçbir hekimin virüsün bulaşmasını hiçbir şekilde önleyemez. Bunu ancak siz önleyebilirsiniz. Gereken durumlarda maske takarak ve temastan kaçarak önleyebilirsiniz.
  • Orta yaşta vaka sayısının az olmadığını ve farkında olmadığınız bir hastalığınız bulunması halinde, virüsün bunu ortaya çıkaracağını ifade etti. Misafir gelirse sarılmak yok, el öpmek yok dedi ve aldığınız tedbirler kadar güçlü olduğumuzu sözlerine ekledi.
  • Eğitime verilen ara uzatıldı, uygulamayı tatil olarak görmeyin çocuklarınızın eğitiminin devam ettiğini belirtti.
  • Vaka sayılarını kamuoyuna bildirmeye çalışmaktayız. Bundan sonraki süreçte toplam hasta sayısını, test sayısını, kaybedilen vaka sayısı, yoğun bakımdaki vaka sayısı, entübe olan sayısı ve iyileşen sayısı olarak her gün güncellenerek paylaşımlarda bulunacaklarını belirtti.
  • Testi ilk yapıldığında negatif çıkabilir ama 3 – 5 gün sonrasında pozitif olarak sonuç değişebilir. Herkesin virüs taşıyor gibi davranmalı ve birilerine bulaştıracak gibi hareket etmeli bu sebeple kendilerinin 14 sürecini uyguladıklarını belirtti.

Okulların Tatili 30 Nisan 2020 Tarihine Kadar Uzadı!

Okulların Tatili 30 Nisan 2020 Tarihine Kadar Uzadı! Okulların tatilinin uzaması ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da konu ile ilgili şunları belirtmiş bulunmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile görüştüklerini belirterek, uzaktan eğitime başlandığını bu haftanın test haftası olduğunu ve önümüzdeki hafta devam edeceğini bildirdi. Telafinin ne zaman olacağı konusunun ise bilim kurulundan gelecek olan karara bağlı olduğunu belirtti.

  • Eğitime verilen aranın da 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatıldığını açıklamış bulunmaktadır. Belirtilen süre içerisinde derslere uzaktan eğitim için ücretli öğretmenlerimiz girmesi söz konusu olmaktadır. Konu ile ilgili gerekli çalışmaların devam ettiğini de sözlerine eklemiş bulunmaktadır.
  • Sınavların ertelenmesi ya da ertelenmemesi bilimsel metodolojinin doğrultusunda belli olacağını belirtti. Bunun kararını ÖSYM ve YÖK’ün vereceğini belirtti. Bu iki kurum ile iştiarelerinin devam ettiğini açıklarken, öğrencilerin sınav streslerini en aza indirgemeye çalıştıklarını ifade etti.
  • Uzaktan eğitimdeki konuların sınava dahil edilmeyeceğini belirterek öğrencilerimizin sınav streslerini en aza indirmeye çalıştıklarını da sözlerine eklemiş bulunmaktadır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.