Genel

Ev Almak İsteyene Devletten Destek! 400 TL Taksitle Ev Fırsatı

Ev Almak İsteyene Devletten Destek! Ev almak isteyen dar gelirli vatandaşlarımıza devlet desteği gelmektedir. Hükümet ev almak isteyen dar gelirli vatandaşlarımıza, destek olarak adeta seferberlik başlatmış durumda!  Dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak için kullanılacak olan kredi ve vergi oranlarındaki devletin destekleyici rolü bulunmaktadır.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ’nin hedef kitlesinin alt ve orta gelir grubu aileler olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımıza uygun ödeme koşulları ile kira öder gibi ev sahibi olma imkânı sunuyoruz. Alıcıların çoğu borçlarını aylık taksitler halinde ödemeyi tercih ediyor. İndirim kampanyaları ile tüm borcunu ya da borcunun bir bölümünü kapatmak isteyen vatandaşlarımıza alternatif imkânlar sunuyoruz” dedi.

Bakan Kurum, beş yılda 300 bine yakın konut üretecek TOKİ’nin alt gelir gruplarına yönelik konut çalışmaları ve indirim kampanyasına ilişkin soru önergesini yanıtladı. Kurum, Martta başlatılan tapusunu hemen almak isteyenlere yönelik yüzde 22 indirim kampanyasından yaklaşık 10 bin konut ve işyeri alıcısının yararlandığını belirtti.

Konut alıcılarının büyük bölümünün borçlarını aylık taksitler halinde ödemeyi tercih ettiğini belirten Kurum, “Bu yıl itibarıyla gerçekleştirilen indirim kampanyasında 510 bin lira borç bakiyesi kapatıldı” dedi. Konut fiyatları illere göre değişirken, ihtiyacı olan vatandaşlar bu konutları kira öder gibi yaklaşık 400TL taksitlerle satın alabiliyor. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar da borç bakiyesinin %25’inden az olmamak şartıyla peşin ödemelerde %22 indirimden faydalanabiliyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Proje için o ilin sınırları içinde en az bir yıl oturuyor olmak,
 • 2+1 konutlar için 25,
 • 3+1 konutlar için de 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.
 • 2+1 konutları için 500TL,
 • 3+1 konutlar için de 1.000TL başvuru ücreti verilmesi isteniyor.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

20 Yorum

 1. Merhaba Düzce’de oturuyorum 30 yaşındayım pesinatsiz veya küçük bı miktar peşinat ile ev sahibi olabilirmiyim bilgi verir misiniz

  1. Meehaba,

   2020 toki başvuruları mevcut. Başvuru yapark ev sahibi olabilirsiniz.

 2. Zonguldak alapli ilçesinde ikamet ediyorum emekliyim evm yok ben yararlanmak istiyorum nasıl müracat edebilirim

 3. Ev almak istiyorum. İstanbulda yaşıyorum.Aylık gelirim toplamda 4.900 tl.ve 4 kişilik bir aileyim. Aracım var. Ayrıca 8 aylık bir engelli çocugum var. 3 katlı müstakil bir evimiz var. 3 erkek kardeş üzerine.ev projelerine katılım şartlarım uyuyormu.bilgi verirseniz memnun olurum teşekkürler.

  1. Merhaba,

   İstanbul toki projeleri tekrar gündeme alınıyor. ancak kendi adınıza ev varsa bu imkandan yararlanamazsınız.

 4. İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorum fatih bölgesinde veya yakınlarda TOKİ konutları varmı yada yapılacak var mı

 5. Lutfen nereye basvurmamiz gerekiyor nerelere gitmemiz gerekiyor bu konu hakkinda yol gösterirmisiniz

 6. merhaba,
  emekli ve şuan çalışan biriyim.40 yıldır istanbulda oturuyorum ve evim yok hiç peşinat olmadan tokiden ev alablirmiyim.

  teşekkürler

 7. Merhaba. Emeklilik başvurusu için gerekli başvuru evrağını göndereceğim adresi tam olarak yazabilirmisiniz?

  1. Merhaba,

   2020 yılında ucuz toki projeleri devam edecek. evinizin olmaması ilk şart

 8. TOKI ÇEKILIŞSIZ EV VERIYORMU İSTANBUL ANADOLU YAKASINDAN PROJE VE ŞARTLAR HAKKINDA BILGI RICA EDIYORUM TŞKR EDERIM

 9. Kayseride toki nezaman başlıyacak turkiyenin bütün illerinde hemen hemen var ama kayseride su an öyle bir sey yok merakla bekliyorum

  1. Merhaba ben babamdan %50 yetim maaşı alıyorum devlet desteği ile ev almaktan yararlanabilir miyim?

  2. Önden peşinat 3bin tl 5 bin tl veriliyormu borc bitene kadar anahtar teslim edilmiyor parasi bitincemi anahtar telim edilip taniniyormu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu