Genel

18 Yaş ve Altı Çocuklar Ailesiyle Birlikte Tatile Gidebilecek!

18 Yaş ve Altı Çocuklar Ailesiyle Birlikte Tatile Gidebilecek! Korona virüsü kapsamında tüm çalışmalar devam ediyor. Bulaş riskini mümkün olan en aza indirgemek için yapılan tüm çalışmalar sonucunda alınan olumlu gelişmeler doğrultusunda, alınan tedbirler tek tek esnetilmeye her geçen gün normalleşmeye devam ediliyor. Bu çalışmalar doğrultusunda yapılan en büyük normalleşme işlemlerden bir tanesi olarak sayılabilecek durumlardan birisi de 18 yaş ve altı grubunda bulunanlar için ailesi ile birlikte tatile gidebilmeleri olmaktadır.

1 Haziran 2020 tarihinden itibaren başlayan uygulama kapsamında 18 yaş ve altı bireyler aileleri ile birlikte tatile çıkabilecekler. Bu kapsamda kaldıkları otel ev sayılacak, kaldıkları yer yazlık dahi olsa 18 yaş ve altı için sokağa çıkma yasağı devam edecek. Yapılan normalleşme çalışmaları kapsamında daha önceden sokağa çıkma yasağı getirilen 18 – 20 yaş grubu gençler için alınan yasak kaldırılmış bulunuyor. Diğer yandan 0 – 18 yaş grubu için uygulanan yasak işlemi bir süre daha devam edecek. Fakat 0 – 18 yaş grubundakiler için gelen yeni uygulama ile haftada 2 gün olarak Çarşamba ve Cuma günleri kapsamında saat: 14.00 – 20.00 arasında dışarı çıkabilecekler.

Yeni Normalleşme Kapsamında 0 – 18 Yaş Haftada İki Gün Dışarı Çıkabilecek!

Yeni Normalleşme Kapsamında 0 – 18 Yaş Haftada İki Gün Dışarı Çıkabilecek! 0 – 18 yaş arasında grubu için haftada iki gün Çarşamba ve Cuma günleri Saat: 14.00 – 20.00 arasında yürüme mesafesinde dışarı çıkabilecekler. Aileleri ile birlikte şehir içi ve şehirler arası yolculuk yapabilecekler. Ailesi ile birlikte olmak kaydı ile tatile ya da yazlığa gidebilecek ve ailesi ile birlikte tatile gidenler için otelin bulunduğu alan ev sayılacak. Çocuklar ve gençler, gittikleri otelde otel alanının içinde bulunan tüm faaliyetlerden faydalanabileceklerdir. Otelde denize girebileceklerdir. Otel alanının dışında kalan bölgeler ise yasak kapsamında olmaya devam edecek. Çarşamba ve Cuma günleri saat: 14.00 – 20.00 arasında bulundukları şehirde yürüme mesafeli olarak dışarı çıkabileceklerdir. Belirtilen kurallar ailesi ile birlikte yazlığa ya da başka yerlere gidenler için de geçerli olmaktadır.

0 – 18 yaş arasında bulunan çocuklar ve gençler yanında velilerinin bulunması ile belirlenen Çarşamba ve Cuma günleri dışında kalan zaman zarfında şehir içi ya da şehirler arası yolculuk yapabileceklerdir. Uygulanan seyahat yasağının 1 Haziran 2020 tarihinden sonra kaldırılmasının ardından, kısıtlama uygulanan 15 il için yolculuk izni başlayacak. Seyahat yasağı bulunmayan illerde de yolculuk işlemi hemen bu günden itibaren başlayabilecektir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir