emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Benzine 26 Mart 2020 Tarihinde 7 Kuruş Zam Yapılacak

Benzine 26 Mart 2020 Tarihinde 7 Kuruş Zam Yapılacak
25.03.2020

Benzine Zam Geliyor! Korona virüsü nedeni ile oldukça indirim yapılan benzine zam yapılma kararı geldi. 24 Mart 2020 tarihinde yapılan benzinin litre fiyatına 22 Kuruş indirimin ardından, bu gece yarısından geçerli olmak üzere 7 Kuruş zam yapılacağı açıklanmış bulunmaktadır. Küresel salgın haline gelen korona virüsüne bağlı olarak, Rusya ve Suudi Arabistan arasında yaşanan anlaşmazlığa bağlı olarak petrol fiyatları tarihin en düşük seviyesinde bulunmaktadır. Durumun bu şekilde olması da Türkiye genelindeki petrol fiyatlarının sürekli değişmesine neden olmaktadır. 24 Mart 2020 tarihi itibarı ile getirilen 22 Kuruş indirimin ardından bu gece yarısından itibaren geçerli olmak kaydı ile de 7 Kuruş zam yapılacaktır.

Benzine Zam Geliyor

Benzine 26 Mart 2020 Tarihinde 7 Kuruş Zam Yapılacak! Daha henüz benzine yapılan 22 Kuruş indirimin ardından, bu gün ise gece yarısından geçerli olmak kaydı ile zam yağılacağı açıklanmış bulunmaktadır. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda “ 26 Mart 2020 Perşembe tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzinde litre başına 7 Kuruş zam yapıldı. Benzin litre fiyatına yapılan 7 Kuruş zammın pompa fiyatına yansıtılacak şekilde zam yapılmıştır” şeklinde açıklama gelmiş bulunmaktadır.

Gerçekleştirilen zammın ardından benzinin litre fiyatları şehirlerde şu şekilde olması beklenmektedir.

  • İstanbul Benzin Litre Fiyatı, 5,10TL
  • Ankara Benzin Litre Fiyatı, 5,19TL
  • İzmir Benzin Litre Fiyatı, 5,21TL

Yukarıda belirtilen fiyatlar, dağıtım firmalarının belirlediği fiyatları ile rekabet ve serbesti nedeni ile değişiklik gösterebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.