Genel

Koronavirüs Aşısında Sevindiren Gelişme Yaşandı!

Koronavirüs Aşısında Sevindiren Gelişme Yaşandı! Korona virüsü aşısında umut veren gelişme yaşandı. Korona virüsüne karşı geliştirilen aşıda koruma sağlanmış bulunuyor. Bilim İnsanları tarafından gerçekleştirilen çalışmada portotip bir aşının maymunları korona virüsünden koruduğunu belirten açıklama gerçekleştirdiler.

Bilim insanları tarafından hali hazırda 100 ve üzerinde korona virüsüne karşı proje bazlı çalışmalar devam etmektedir. Devam eden korona virüsü çalışmalarına karşın oldukça sevindiren bir gelişme yaşanmış bulunuyor. Korona virüsü için aşı geliştirilmesi kapsamında 100’ün üzerinde araştırma projesi devam etmektedir. Yapılan araştırmalardan bir tanesi Boston merkezli Beth Israel Deaconnes Medical Center tarafınca Science dergisinde yayımlanmış bulunuyor.

Koronavirüsü 8 Maymunda Tespit Edilemedi!

Koronavirüsü 8 Maymunda Tespit Edilemedi! Yapılan ve hala devam eden Virolog Dan Barouch ve ekibi tarafından sürdürülen çalışma kapsamında maymunlar üzerinde bir deneme gerçekleştirildi. Maymunları nasıl etkilediğine dair gerçekleştirilen koron virüsü çalışması, her maymun için bağışıklık sisteminin virüsü tanıması için tasarlanan ve hücreleri tarafından virüsü viral bir proteine dönüştüren DNA parçaları verildi ve altı adet varyasyon denendi.

Yapılan deney sonrasında 8 adet maymunda korona virüsüne karşı herhangi bir bulguya rastlanmadı. Deney sonrası bazı aşılar kısmı koruma sağladığı gözlemlenirken, aşılardan bir tanesinin bağışıklık sistemini eğittiği ve korona virüsünün tüm başak proteinine saldırıda bulunduğu gözlemlendi. Belirtilen bu aşı çalışması sonucunda 8 adet maymun üzerinde virüs tespit edilmedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 65 Yaş Üstü İçin Seyahat Müjdesi Verdi!

Mayıs Ayı Tüketici Güven Endeksi Açıklandı!

Ramazan Bayramı Kısıtlamasında Açık ve Kapalı Olacak Yerler

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu