Genel

Ramazan Bayramı’nda Sokağa Çıkma Yasağı Kaç Gün Olacak?

Ramazan Bayramı’nda Sokağa Çıkma Yasağı Kaç Gün Olacak? Bu gün gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan liderliğindeki kabine toplantısında korona virüsü ile ilgili olarak oldukça önemli kararlar alınması bekleniyor. Alınacak olan en önemli kararlardan birisi de 23, 24, 25 ve 26 Mayıs tarihlerine denk gelen Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağı olmaktadır. Karara bağlanacak olan süreç sadece Ramazan Bayramı olmamakla birlikte, bayram sonrası sürecide konuşulması beklenmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep tayip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilmesi planlanan kabine toplantısında bu gün alınacak olan kararlar doğrultusunda Ramazan Bayramı sürecinde sokağa çıkma yasağının 4 gün olarak belirleneceğine kesin olarak bakılmaktadır. Böylece arife günü dahilinde toplan 4 gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bayram sonrasında da yasakların kaldırılması beklenmektedir.

Kabine Toplantısı Kararlarını Cumhurbaşkanı Açıklayacak!

Kabine Toplantısı Kararlarını Cumhurbaşkanı Açıklayacak! Gerçekleştirilecek olan kabine toplantısının ardından alınan kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Millete Sesleniş konuşmasında açıklayacak. Gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında kalabalık oluşturma riski ve sosyal mesafenin korunamayacağı gerekçesi ile büyük şehirlerde Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağın a4 gün olarak kesin gözle bakılıyor. Bu duruma göre de Bilim Kurulu tavsiyeleri kararınca Ramazan Bayramı arifesinde 23 Mayıs Cumartesi gününden başlayarak 24, 25 ve 26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanması planlanıyor.

Bugün gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında ayrıca, seyahat yasağının kaldırıldığı illere kademeli kontrollü olmak kaydı ile yeni normalleşmelerin eklenmesi beklenmektedir. Kabine toplantısında 11 Mayıs 2020 tarihinde açılan AVM, berber ve kuaförler ile ilgili olarak da 1 haftalık normalleşme sonuçları değerlendirilecektir. Ayrıca 65 yaş ve üstü ile 20 yaş ve altı vatandaşlar için getirilen sokağa çıkma yasağının da esnetilmesine dönük olarak Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda atılacak olan adımlarında karara bağlanması beklenmektedir.

Özel Okullar Yemek ve Servis Ücretlerini İade Edecek!

ÖSYM Sınav Görevli Ücretleri Belirlendi!

Sağlık Çalışanlarının Yıllık İzin Kullanma Yasağı Kaldırıldı!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu