emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 65 Yaş Üstü İçin Seyahat Müjdesi Verdi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 65 Yaş Üstü İçin Seyahat Müjdesi Verdi!
20.05.2020

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 65 Yaş Üstü İçin Seyahat Müjdesi Verdi! Tüm dünya genelinde etkisini sürdürmeye devam eden korona virüsüne karşı alınan tedbirler ülke genelinde yavaş da olsa esnetilmeye başlanmış bulunuyor. Gelen son dakika haberi kapsamında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan haber 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız için oldukça sevinçle karşılanacaktır. Bakan Koca 65 yaş ve üzeri memleketine gitmek isteyen vatandaşlarımız için 1 ay dönmemek üzere bir izin durumu için yarından itibaren söz konusu olabileceğini belirtti.

Gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısının ardından konuşma yapan Bakan Koca şu ifadelerde bulundu. En çok hassasiyet gösterenlerin büyüklerimiz olduğunu belirtti. Gençlerimizin de hassasiyet gösterdiğini belirterek, 65 yaş ve üstü için Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile görüştüğünü belirterek 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız için bir müjdemiz olacak dedi. Cumhurbaşkanı talimatları doğrultusunda ve Bilim Kurulu tavsiyeleri çerçevesinde 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız için memlekete gitme doğrultusunda sabit bir yere gitmelerinden emin olmak kaydı ile sağlık açısından da sorun olmaması koşulunda kaymakamlıktan izin alabileceklerdir. Memleketine gitmek isteyen 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız için ilgili kaymakamlardan izin alarak 1 ay dönmemek üzere bir izin durumu yarından itibaren başlayabileceğini belirtti.

65 Yaş Üstü Vatandaşların Seyahat İzni İçin Sağlaması Gereken Şartlar Nelerdir?

65 Yaş Üstü Vatandaşların Seyahat İzni İçin Sağlaması Gereken Şartlar Nelerdir? 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın seyahat edebilmesi için ilk olarak aranan şart gittiği yerde sabit olan ve orada yaşayabileceği bir yer olması kaydı ile seyahat edebilmesine izin verilecektir. Aile hekimleri daha çok seyahat edebileceğini belirten Koca, herhangi bir hastalık belirtisinin olmadığını belirten bir düzenleme yapmış olacaklarını belirtti.

Aile hekimleri de takip ediyor olacak ve yakın takibe alarak, gerektiği durumda bulunduğu bölgede sağlık kuruluşuna yönlendirme yapılacak. Yanlarında 1 ya da en fazla 2 kişi olmak kaydı ile kaymakamlıktan izin alıyor olacaktır. 65 yaş ve üstü vatandaşlar gittiği yerde 1 ay geri dönüş olmamak kaydı ile tek yönlü güdüş söz konusu olacaktır. Kaymakamlık da bu durumu tespit etmiş olarak izin vermiş bulunacaktır.

Mayıs Ayı Tüketici Güven Endeksi Açıklandı!

Ramazan Bayramı Kısıtlamasında Açık ve Kapalı Olacak Yerler

81 İle Yeni Ek Seyahat Kısıtlama Genelgesi Gönderildi!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.