emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İstanbul’da Maske Takmamanın Cezası Belli Oldu!

İstanbul’da Maske Takmamanın Cezası Belli Oldu!
19.06.2020

İstanbul’da Maske Takmamanın Cezası Belli Oldu! Son dakika gelişmesi olarak duyurulan habere göre İstanbul genelinde maske takmamanın cezası belli oldu. Bundan önce İstanbul genelinde maske takmamanın cezası kaymakamlıklara bırakılmış bulunmaktadır. Bu kapsamda maske takmanın cezası ilçeden ilçeye farklılıklar göstermekteydi. Fakat alınan yeni karara göre İstanbul genelinde maske takmayanlar için uygulanacak para cezası 900TL olarak belirlenmiş bulunuyor.

Türkiye genelinde korona virüsü nedeni ile 48 il genelinde maske takma zorunluluğu getirilmiş bulunmaktadır. İstanbul Valiliği de korona virüsü nedeni ile maske takmayan vatandaşlara uygulayacağı para cezası açıklamış bulunmaktadır. İstanbul genelinde daha önce korona virüsü nedeni ile para kesme cezası kaymakamlıklara bırakıldığı için kelsen para cezası tutarı yaklaşık 3 bin 150TL’yi bulabilmekteydi. Belirtilen korona virüsü cezası ilçeden ilçeye de farklılıklar gösterebiliyordu. Belirtilen uygulama işlemi ise Beşiktaş ilçesinde 3 gün uyarma ve ardından da 950TL idari para cezası kesilecekti. Belirtilen rakam Gaziosmanpaşa’da da 392TL tutarında olmaktaydı.

Maske Takmayanlara Böyle Bir Uygulama Gerekmekteydi!

Maske Takmayanlara Böyle Bir Uygulama Gerekmekteydi! Yapılan uygulamadan vatandaşların birçoğu memnun olmaktadır. Fakat uygulanacak olan cezai işleme rağmen memnun olmayan ve belirtilen işlemi uygulamayan vatandaşımız da azımsanacak kadar olmamaktadır. Diğer yandan maske takan vatandaşların ise maskeyi doğru şekilde kullanmadığı gözlemlenmektedir. İstiklal Caddesi üzerindeki vatandaşlardan alınan yorumlara göre bu şekilde bir uygulamanın gerektiği belirtildi. Vatandaşların bu durumu ciddiye almadığı belirtildi. Maskeyi takma şekli olarak burnu açıkta, ya da çenesine takan vatandaşların olduğu ve belirtilen uygulamaya sadece % 60’lık bir kesimin uygunluk sağladığı belirtildi.

Maske takma zorunluluğu için bazı vatandaşlara sorulduğunda bu şekilde bir uygulamanın gerekli olduğu ve bu şekilde maske takanların sayısının artacağı belirtildi. Bazı vatandaşlar ise uygulamanın getirilmesinin ardından maske takan vatandaşların arttığını gözlemlediklerini belirterek, getirilen uygulamanın gerekli olduğunu belirtmektedirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.