Genel

Karneler e-Okul Üzerinden Erişime Açıldı!

Karneler e-Okul Üzerinden Erişime Açıldı! Gelen son dakika bilgisine göre e-Okul üzerinden karneler erişime açılmış bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gelen bilgiye göre ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için karneler e-Okul üzerinden erişime açılmış bulunuyor. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi olan(VBS) üzerinden e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden öğrencilerin karne notları görüntülenebilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde bulunan tüm öğrenciler için karnelerine ve takdir, teşekkür belgelerine e-Okul sistemi üzerinden erişim sağlayabileceklerdir. Lise kademesinde bulunan öğrenciler için diplomalarını talep etmeleri halinde ise takdir, teşekkür, onur ve üstün başarı belgelerini belirlenen tarihlerde okullarından alabileceklerdir. Yapılan açıklama üzerinde karneler e-Okul sistemi üzerinden erişime açılmış bulunmaktadır.

e-Okul Sistemine Giriş Nasıl Yapılır?

e-Okul Sistemine Giriş Nasıl Yapılır? E-Okul sistemi üzerinden açılan Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmak için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan eokul.meb.gov.tr adresine giriş yapmak gerekmektedir. Ardından ise sağ tarafta yer alan Veli Bilgilendirme Sistemi başlığı altında tarafınızdan istenen bilgileri girmeniz gerekmektedir. Belirtilen bilgilerin başında ise T.C. Kimlik numarası ve güvenlik kodu istenilmektedir. İstenilen ilk bilgilerin doğru girilmesi durumunda ise ikinci aşamaya geçiş sağlanabilmektedir.

E-Okul Üzerinden Karne Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ

Sisteme girmek için ilk aşamanın ardından ikinci aşamada da öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri istenilmektedir. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il ve ilçe bilgisi, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenciye ait fotoğraf istenilmektedir. İstenen bu bilgilerin doğru girilmesi durumunda sistem erişime açılacaktır. Ayrıca açılan ekran üzerinden sol tarafında yer alan linkler de bulunmaktadır. Sol tarafta yer alan linkler ise aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

  • Devamsızlık Bilgisi,
  • Not Bilgisi,
  • Haftalık Ders Programı,
  • Sınav Tarihleri,
  • Aldığı Belgeler,
  • Okuduğu Kitaplar,
  • Davranış Notları,
  • Diploma Puanı,
  • Yıl Sonu Notları,
  • Nakil Durumu

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu