emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Cumhurbaşkanı Açıkladı 4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı ve Yeni Kararlar Geldi!

Cumhurbaşkanı Açıkladı 4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı ve Yeni Kararlar Geldi!

Cumhurbaşkanı Açıkladı 4 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı ve Yeni Kararlar Geldi! Son dakika haberi geldi! Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın yaptığı kabine toplantısı sonrası açıklamasına göre 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Buna göre 16, 17, 18 ve 19 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanma kararı alınmış bulunmaktadır. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız için 17 Mayıs Pazar günü saat: 11.00 – 15.00 arasında sokağa çıkmaya devam edebileceklerdir. Diğer yandan da 14 yaşına kadar çocuklar 20 Mayıs Çarşamba ve 20 yaş altında 15 yaşına kadar gençlerde 22 Mayıs 2020 Cuma günü saat: 11.00 – 15.00 arasında sokağa çıkabileceklerdir. Öte yandan 9 şehrimizde de giriş – çıkış yasağı kaldırılmış bulunmaktadır.

Türkiye’nin içerisinde olduğu bazı ülkeler korona virüsü salgınını kontrol altına almayı başarmış bulunmaktadır. Buna nazaran bazı ülkelerde yeni başlarken bazılarında ise tekrarlamaya başlamış bulunmaktadır. Maske kullanımı, fiziki mesafeyi koruma, temizliğe verilen önemi bir kez daha önümüze sermiş bulunmaktadır. Maskesiz olarak evin dışına kesinlikle adım atılmayacak ve tamamen eski günlere dönülmemektedir, sadece salgın şartlarında hayatımızı kolaylaştırmaya çalışmakta olduklarını belirtmiş bulunmaktadır. Salgın döneminde 43 adet ilaç daha geri ödeme listesine dahil edilmiş bulunmaktadır. Başakşehir Hastanesi’nin açılışını 21 Mayıs’ta gerçekleştirileceğini belirtti.

9 İle Daha Giriş – Çıkış Kısıtlaması Kaldırılmış Olmaktadır!

9 İle Daha Giriş – Çıkış Kısıtlaması Kaldırılmış Olmaktadır! 16 – 19 Mayıs 2020 tarihleri arasında 4 gün olarak 24 İlde sokağa çıkma yasağı getirilmiş bulunmaktadır. 65 yaş ve üstü vatandaşlar 17 Mayıs Pazar günü saat: 11.00 – 15.00 arasında, 20 yaş altı da 20 Mayıs Çarşamba ve 22 Mayıs Cuma 2020 tarihlerinde de sokağa çıkmayı sürdüreceklerdir. 9 İlimiz için giriş ve çıkış kısıtlaması kaldırılmış bulunmaktadır.

Bu İller aşağıda belirtilmiştir.

 • Adana,
 • Diyarbakır,
 • Mardin,
 • Trabzon,
 • Ordu,
 • Denizli,
 • Kahramanmaraş,
 • Tekirdağ,
 • Şanlıurfa

Diğer yandan berber, kuaför, güzellik merkezi ve AVM gibi alanlar bu gün itibarı ile açılmış bulunmaktadır. Belirtilen işletmelerden maske, fiziki mesafe ve temizlik kurallarına riayet edeceklerini ve halkımıza bu şekilde hizmet vereceklerini temin ediyoruz. Noterler de artık normal çalışmasına geri dönmüş bulunmaktadır. Maske satışlarında 1TL üst sınır belirlemiş bulunuyoruz. Yıkanabilir maske için de satandartlar çerçevesinde en kısa sürede satışına izin verilme çalışmalarımız sürmektedir. Mayıs Ayı işsizlik ödemelerini de öne çektiklerini belirtmiş bulunmaktadır. Hasattın başlaması ile birlikte yaş çayın alımı başlayacaktır. 2020 yılı için belirlenen yaş çay alım bedeli 3,27TL olarak belirlenmiştir.

Birçok Ürüne % 30 Ek Gümrük Vergisi Getirildi!

Ücretli Maske Satışları Başladı, Maske Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Koronavirüsü Musluk Suyunda Var mı? Tarım Bakanlığı Açıkladı!

Yorumlar

 1. Muharrem dedi ki:

  Merhaba pandemiden babam vefat etti. Annem İçin internetten ( e devlet) ölüm aylığına başvuru yapıyorum. Ama kabul edilmiyor. Yakınınızın kaydı bulunmadığından ,Talebiniz alınamadı diyor. Babam işçi emeklisi. Neden böyle bir sorun var. Üstelik biz istanbuldayız ama izmit sgk ya gitmemiz söylendi . İl dışı seyahat yasak. İnternetten nasıl halledebiliriz. Şimdiden Teşekkür ederim.