ERKEN EMEKLİLİKTE SON DURUM! | SSK | SGK | Sorgulama | Hizmet Dökümü | Gün Sayısı
 • ERKEN EMEKLİLİKTE SON DURUM!  SSK/SGK

  Erken emekli olmak isteyenler bu habere odaklanın. Erken emeklilikte istekler her geçen gün artıyor. Erken emeklilikte son durum belli oldu ve bu konuda açıklama yapıldı.

  Erken Emeklilikte Son Durum Ne?

  Erken emekli olmak isteyenleri ve emekli vatandaşlarımızı ilgilendiren bu haber beklenen gibi olmadı. Bu habere göre erken emekli olmak isteyen aynı zamanda emeklilik yaşını ve prim gün sayısını doldurmuş vatandaşlarımız ve de emekli olan vatandaşlarımız için üzücü bir haber geldi. Mart ayında kira durumu açıklanacak ve bu duruma göre Maliye Bakanlığı, emekli ikramiyesi alan vatandaşların kira beyannamesi yapması durumunda istisna bir durumu kabul etmeyecek. Hazırlanan tebliğ taslağı ile birlikte birden fazla gelir elde eden vatandaşların hangilerinde gelir kira istisna durumunun kabul edilemeyeceği belirlendi.

  Artık alınan emekli ikramiyesi de toplam gelire dahil edileceğinden dolayı emekli ikramiyesi alan vatandaşın kira istisnasından yararlanamayacağı belirtildi. Ayrıca vergi uzmanı Şükrü Kızılot’un yaptığı açıklamaya göre, yasanın zorlandığı ve  bu durumdaki kişilerin tebliğ Resmi Gazete’de çıktıktan sonra 60 gün içerisinde Danıştay’a bu konu hakkında iptal davası açabileceklerini belirtti.  tıkla sorunu sor

  ERKEN EMEKLİLİKTE SON DURUM! İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Lütfü EBEOĞLU dedi ki:

   sigorta öncesi doğumlar emekli olmada borçlanma oluyormu

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Sigorta öncesi doğumda borçlanma yapamıyorsunuz.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.