EmeklilikHaberler

ERKEN EMEKLİLİKTE SON DURUM!

Erken emekli olmak isteyenler bu habere odaklanın. Erken emeklilikte istekler her geçen gün artıyor. Erken emeklilikte son durum belli oldu ve bu konuda açıklama yapıldı.


Erken Emeklilikte Son Durum Ne?

Erken emekli olmak isteyenleri ve emekli vatandaşlarımızı ilgilendiren bu haber beklenen gibi olmadı. Bu habere göre erken emekli olmak isteyen aynı zamanda emeklilik yaşını ve prim gün sayısını doldurmuş vatandaşlarımız ve de emekli olan vatandaşlarımız için üzücü bir haber geldi. Mart ayında kira durumu açıklanacak ve bu duruma göre Maliye Bakanlığı, emekli ikramiyesi alan vatandaşların kira beyannamesi yapması durumunda istisna bir durumu kabul etmeyecek. Hazırlanan tebliğ taslağı ile birlikte birden fazla gelir elde eden vatandaşların hangilerinde gelir kira istisna durumunun kabul edilemeyeceği belirlendi.

Artık alınan emekli ikramiyesi de toplam gelire dahil edileceğinden dolayı emekli ikramiyesi alan vatandaşın kira istisnasından yararlanamayacağı belirtildi. Ayrıca vergi uzmanı Şükrü Kızılot’un yaptığı açıklamaya göre, yasanın zorlandığı ve  bu durumdaki kişilerin tebliğ Resmi Gazete’de çıktıktan sonra 60 gün içerisinde Danıştay’a bu konu hakkında iptal davası açabileceklerini belirtti.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. selam ben bayanım 03/10/ 1994 ssk ilk giriş yaptım 1040 gün oldu sora ayrıldım işten 20/11/2006 ylinda 1080 doldurdum çalıştım 40 gün sora 01/01/2007 yilinda istege baglı ödedim ekim 2008 yılnda bagkura geçti 1104 güm bakurlu olrak prim ödedim ve ssklı olrak tekrar işe girdim ssklı olarak çalıştım 3712 gün doldu işten ayrldım 14/12/2015 de ayrıldım dogum tarihim 12/01/1960 şu an 58 yaşımın dolmasını bekliyorum erken emeklilik diye bir sölylenti var ne kadar dogru yada bana benim gibilere uyan bir yasa çıktımı nasıl bir haktan yarlanabilir yoksa 58 yaşımı bekliyecem bu konda lütfen bilgi sagılar.11/09/2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı