• 2018 Emeklilik İkramiyesi Hesaplama


  Emeklilik ikramiyesini hesaplama işlemi Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumunun sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Sitede yer alan 4C kamu çalışanları için ikramiye ve maaş hesaplama seçeneği aracılığı ile rahatlıkla ikramiye hesaplaması yapılabilmektedir. Bu formda yer alan bilgiler doldurulduktan sonra ikramiye tutarı ekranda yer almaktadır. Emeklilik ikramiyesi hesaplama işlemi birçok site aracılığı ile yapılabilmektedir ancak en güvenilir sonuç SGK tarafından sağlanmaktadır.


  2018 Emeklilik İkramiyesi Hesaplanırken Göz Önünde Bulundurulan Bilgiler

  2018 emeklilik ikramiyesi hesaplanırken göz önünde bulundurulan birçok bilgi bulunmaktadır. Bu bilgiler dikkate alınarak emeklilik ikramiyesi hesabı yapılmaktadır. Bilgiler ne kadar doğru girilir ise o kadar net ve doğru bir ikramiye tutarına erişilebilmektedir. 2018 emeklilik ikramiyesi hesabı yaparken dikkate alınması gereken bilgileri şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Maaş dönemi
  • Derece 1 ile 15 arasında
  • Kademe 1 ile 9 arasında
  • Ek gösterge 0 ile 9 bin arasında
  • Kıdem yılı 1 ile 25 arasında
  • Fiili hizmet yılı toplamı 1 ile 50 arasında
  • Hizmet ayı
  • İkramiye yılı
  • Makam tazminatı
  • Temsil ya da görev tazminatı seçilerek emeklilik ikramiyesi hesaplanmaktadır. Bu bilgilerin ışında iki bilgi ortaya çıkmaktadır. İlki emeklilik maaş bilgisi, ikincisi ise emekli ikramiye tutarıdır.

  4A Emeklilik Maaşı Sorgulama

  4A emekli ikramiyesi hesaplama işlemi yine Sosyal Sigortalar Kurumunun resmi sitesi üzerinden yapılabilen bir işlemdir. En sağlıklı ikramiye sonucu Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından verilmektedir. Sosyal Sigortalar Kurumu aracılığı ile sorgulama yapmak için tarayıcınız aracılığı ile resmi sitesine giriş yapmanız yeterli olacaktır. 4A emeklilik ikramiyesi sorgulama işlemi için bazı bilgiler gerekmektedir. Gereken bu bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası
  • Sosyal Sigortalar Kurumu sicil numarası
  • Baba adı
  • Nüfus il bilgileri
  • Doğum tarihi 4A emeklilik ikramiyesi hesaplaması yapılması için gerekli olan bilgilerdir. 4A emekli ikramiyesi sorgusu bu bilgiler dikkate alınarak yapılmaktadır.

  4B Emeklilik İkramiyesi Sorgulama

  4B emeklilik ikramiyesi sorgulama işlemi oldukça basit bir işlemdir ve gerekli olan bilgiler ışığında hızlı bir şekilde hesaplama yapılabilmektedir. 4B emeklilik ikramiyesi hesaplaması Sosyal Güvenlik Kurumu sitesi üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. 4B emeklilik ikramiyesi ve emeklilik maaşı hesaplamak için bazı bilgiler gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası ve güvenlik kodu ile birlikte sistemde emeklilik ikramiyesi sorgusu yapılabilmektedir. 4B emeklilik ikramiyesi sorgusunda bilinmesi gereken bir kural bulunmaktadır. 4B’ye bağlı olarak çalışan birisi eğer 5 bin 400 günlük prim ödemesi bulunmuyor ise emeklilik ikramiye sorgusu yapamamaktadır. Bazı siteler 5 bin 400 günlük prim ödemesi olmayan vatandaşlar içinde emeklilik ikramiyesi sorgusu yapabildiğini söylemektedir. Ancak bu siteler aracılığı ile yapılan emeklilik ikramiye sorgusu yanlış sonuçlar içermektedir. Bu sebep ile Sosyal Güvenlik Kurumu ile direkt iletişime geçmek en sağlıklısı olacaktır.

  Emekli Sandığına Bağlı Olanlar İçin Emeklilik İkramiyesi Hesaplama

  Emekli sandığı maaş sorgulama sicil no ile yapılabilen bir işlemdir. Emekli sandığına bağlı olarak çalışan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları emeklilik ikramiyesi sorgusu yapmak için bazı bilgilere ihtiyaç duymaktadır. Emekli sandığı için emeklilik ikramiyesi hesaplamasında gerekli olan bilgileri şu şekilde sıralamamız mümkündür;

  Sponsorlu Bağlantılar


  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası
  • Hizmete başlama yılı
  • Hizmete başlama ayı
  • Aylık tarih
  • Ek gösterge limiti emekli sandığına bağlı olan vatandaşlar için emeklilik ikramiyesi hesaplanmasında gerekli olan bilgilerdir.

  2018 Emeklilik Maaşı Hesaplama 

  Emeklilik maaşı hesaplama işlemi için bazı bilgiler gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumunun sitesinde yer alan ne zaman emekli olurum başlığı aracılığı ile emeklilik yaşınızı ve maaşınızı hesaplayabilirsiniz. Emeklilik maaşı hesaplanırken bazı bilgiler göz önünde bulundurulmaktadır. Göz önünde bulundurulan bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası gerekmektedir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen sicil numarası da emeklilik yaşı hesaplanırken dikkate alınan bilgiler arasında bulunmaktadır.
  • Türkiye Cumhuriyeti kimliğinde yer alan baba adının da yazılması gerekmektedir.
  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesinde yer alan nüfusa kayıtlı olunan il
  • Son olarak ise kişinin gün, ay ve yıl olarak girmesi gereken doğum tarihi gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumunun sitesi üzerinden emeklilik maaşı bu bilgiler ışığında hesaplanabilmektedir

  İkramiye Hesaplamak İçin TIKLAYINIZ

  E-Devlet Emeklilik Maaşı Sorgulama

  E-Devlet Kapısı üzerinden emeklilik maaşı sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapılması gerekmektedir. Sisteme girildikten sonra sistemde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu menüsünden maaş sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu menüsüne ulaşamaz iseniz site içi arama yaparak da emeklilik maaşı sorgulaması yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem site ilk açıldığında üst ortada yer alan size nasıl yardımcı olabilirim yardım butonuna emeklilik maaşı sorgusu yazmak olmalıdır. Buradan emeklilik maaşı sorgusunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

  E-Devlet Emeklilik İkramiyesi Sorgusu

  E- Devlet Kapısı aracılığı ile sadece emeklilik maaşı sorgulaması yapılmamaktadır. Emekliliğe dair birçok işlem e- devlet kapısı üzerinden yapılabilmekte olup bu işlemler arasında emeklilik ikramiye sorgusu da yer almaktadır. E- Devlet kapısı aracılığı ile yapılacak olan emeklilik ikramiyesi sorgusu için öncelikle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. E- Devlet kapısına giriş yaptıktan sonra dilerseniz Sosyal Güvenlik Kurumu menüsünden dilerseniz de site içi arama motoru aracılığıyla sorgulama yapabilirsiniz. Site içi arama motoru ana sayfada orta üstte yer alırken, başka bir sayfaya geçildiğinde sağ üstte yer almaktadır. Gerekli anahtar kelimeleri arama motoruna yazdıktan sonra site içinde aramanızı gerçekleştirerek emeklilik ikramiye sorgusu başlığına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

  E- devlet şifresi almak için öncelikle PTT’ye gidilmesi gerekmektedir. PTT üzerinden yapılacak olan talep doğrultusunda hızlı bir şekilde şifreniz kapalı zarf ile size teslim edilecektir. PTT’den alınacak olan e- devlet şifresi için 2 Türk Lirası ödenmesi gerekmektedir. Eğer şifrenizi hiç kullanmadan kaybeder iseniz PTT üzerinden yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlem için yine 2 Türk Lirası karşılığında ödeme yaparak şifrenizi almanız gerekmektedir. E- Devlet şifresi alındıktan sonra şifre ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası ile sisteme girilmesi gerekmektedir. Sistem aktif hale getirildikten sonra şifrenizi güvenlik önlemi amacı ile değiştirmeniz önerilmektedir.

  E- Devlet Kapısı Giriş Yöntemleri

  E- Devlet kapısına birçok giriş yöntemi bulunmaktadır. En çok bilinen ve kullanılan e- Devlet şifresi ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasıdır. Ancak e- devlet şifresi ile yapılan giriş seçeneği en çok kullanılan olsa da 5 adet farklı seçenek de sistemde bulunmaktadır. E- devlete giriş yapma seçeneklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • E- Devlet Şifresiyle Giriş Yapma: PTT’den alınan e- Devlet şifresi ve T. C. Kimlik numarası ile sisteme giriş yapılabilen seçenektir.
  • Mobil İmza: Mobil imza uygulaması aracılığı ile kullanılan bir giriş seçeneğidir.
  • Elektronik İmza: Elektronik imza için kurumdan talepte bulunmakta gerekmektedir. Ayrıca bilgisayara indirilmesi gereken birçok program bulunmaktadır. Giriş seçeneği olarak diğerlerine göre daha az kullanılmaktadır.
  • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı: Kimlik belgesinde yer alan bilgiler ile sisteme giriş yapılan seçenektir.
  • İnternet Bankacılığı: E- Devlet kapısının anlaşmalı olduğu bankaların internet bankacılıkları aracılığı ile sisteme giriş yapılmasıdır. Bunun için müşteri numarası ve internet bankacılığı şifresi gerekmektedir.

  Emeklilik Geriye Dönük Borçlanma

  Emeklilik Aylığı Hesaplama

  Emeklilik için Gerekli Evraklar
  tıkla sorunu sor

  2018 Emeklilik İkramiyesi Hesaplama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. OYA TALAY dedi ki:

   2003 yılında özel sektörden emekli oldum ve tekrar aynı yerde çalışmaya başladım. kurluşun 55 yaşına kadar çalıştırması nedeniyle 2018 Aralık ayında işim sona erecek. Bu durumda elime net ne kadar ödeme yapılacak bilgi alabilir miyim.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    toplam yıl ve aldığınız brüt maaşla hesaplama yapabilirsiniz. Bilgileriniz olmadığı için hesaplama yapmamız mümkün değil.

  2. semra dedi ki:

   2019 yılının mart ayında emekli olmak istiyorum ne kadar tazminat alacağimı bilmek istiyorum

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    Emeklilik ikramiyesi ve tazminatı ile ilgili aşağıda ki konumuzda gerekli bilgiler yer almaktadır. Hesaplama yapmak isterseniz yazı içerisinde sizi hesaplama sayfasına yönlendireceğiz.
    https://www.ssk.biz.tr/emeklilik-ikramiyesi-hesaplama-2018/

  3. Ercan dedi ki:

   5 nisan 2018 de ssk 4 A emeklilik işlemleri işlemleri dilekçesi verdim.10 nisanda tahsis talep edildi.01.05.2018 aylık başlangıç tarihi verildi.sonuçta 26 hazirana maaş ödeme günü verildi.82 günlük bir süreç var.muğla sgk iş yoğunluğu bu kadar çokmu yoğun. Bu arada maaş günü 26 mayıs olarak söylenmişti sgk tarafından. Bayram ikramiyesi yapılacak almam gerekmiyormu..

  Sorunuzu Yazın