• Emeklilik İkramiyesi Hesaplama 2018


  2018 yılı yaşanmaya başlamasıyla birlikte emeklilik ikramiyesi hesaplama 2018 sorularına cevap aranmaya başlanmıştır. Yıllar boyunca emekli olmayı beklemiş çalışanlar ne kadar ikramiye alacaklarını merak ederler. Emeklilik ikramiyesiyle alakalı hayaller kurarlar. Kimi çalışan emeklilik ikramiyesiyle gayrimenkul almak ister, kimi çalışan ise Dünya turuna çıkmak ister.


  Emeklilik ikramiyesi ile yapılmak istenenler çok çeşitli olabilir. Ancak akıllardaki en önemli soru ‘’emeklilik ikramiyesi isteklerimizi gerçekleştirmemiz için bize ne kadar yardımcı olacak?’’ sorusudur. Bu yönde olan sorularımızın yanıtlarını bulabilmemiz için yapmamız gereken emeklilik ikramiyesi hesaplama 2018 işlemini gerçekleştirmektir. Emeklilik ikramiyemizi hesaplamamızın ardından planlarımızı yaparsak daha sağlıklı adımlar atmış oluruz.

  Emeklilik ikramiyesi hesaplama 2018 işlemi yapmak isteyen kişilere bilgi veremeye yönelik olan bu yazımızda ikramiye hesaplamasına ek olarak da bazı bilgiler vereceğiz. Emekli aylık hesaplama, emekli maaş hesaplaması ve emeklilik günü hesaplaması unsurları yazımızda ek olarak anlatacağımız unsurlar arasındadır. Güncel bilgiler doğrultusunda hazırlamış olduğumuz bu yazımızda emeklilik ile alakalı olan son dakika haberlerine de yer vereceğiz.

  4A Emeklilik İkramiyesi Hesaplama

  4A emeklilik ikramiyesi hesaplama 2018 işlemi yapmak isteyen çalışanlar hesaplama işlemlerini internet üzerinden bu işlemleri yapan sayfalar aracılığıyla yapabilirler. Emeklilik ikramiyesi hesaplaması yapabilmeniz için şu bilgilere ihtiyacınız olacaktır;

  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası
  • Sosyal Sigortalar Kurumu sicil numarası
  • Kimlik bilgilerinizi doğrulayabilmeniz için baba adınızı girmeniz, nüfus il bilgilerini girmeniz gerekecektir.
  • Doğum tarihiniz; gün ay ve yıl şeklinde girilecektir.

  Eksik ve doğru şekilde bu bilgileri girmenizin ardından sorgulama işlemi için sorgula ağına tıklayabilirsiniz. İnternet ortamından bulunan her emeklilik ikramiyesi sorgulama sayfasına itibar etmememiz gerekir. Kimlik bilgilerimizi gireceğimiz internet sayfasının resmi bir sayfa olması gerekir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sayfasından emeklilik ikramiyesi hesaplama işlemlerini yapmanız daha sağlıklı olacaktır aksi halde sıkıntı yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Hesaplama sonrasında çıkan rakam aşağı yukarı alacağınız ikramiye oranını gösterir.

  4B Emeklilik İkramiyesi Hesaplama

  4B emeklilik ikramiyesi hesaplama 2018 işleminizi gerçekleştirdikten sonra karşınıza çıkacak olan rakamın ikramiyenizi hesapladığınız günün emeklilik günü olarak hesaplanarak ortaya çıktığını unutmayın.

  4B emeklilik işlemleri, maaş hesaplama ve ikramiye hesaplama işlemleri önceleri Sosyal Güvenlik Kurumlarına giderek yapılmaktaydı. Kurumda saatlerce sıra beklemek zorunda kalır bütün günümüz bu sorularımıza cevap bulmak için giderdi.

  İnternet ortamında bu işlemlerin yapılabilir hale gelmesi büyük kolaylık sağlamıştır. Yapılan ikramiye hesaplamaları kesin sonuçlar olmayacaktır. Resmi olarak bir nitelik taşımamaktadır.

  5400 iş günü olmayan 4B çalışanları ikramiye hesaplaması yapamazlar. Yapsalar dahi sonuç doğru olmayacaktır.

  4B emeklilik hesaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için;

  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız gerekir.
  • Hesaplama işlemleriniz için kurum kısmını doldurmanız gerekir. Kurum kısmını esnaf olarak doldurmanız gerekir.
  • Güvenlik kodu sorulacaktır. Doğru şekilde doldurmanız gerekir.
  • Sorgula ağına tıklayınız. Tahmini 4B emeklilik ikramiyeniz karşınıza çıkacaktır.

  Emekli Sandığı Emeklilik İkramiyesi Hesaplama 2018

  Emekli sandığı emeklilik ikramiyesi hesaplama 2018 işlemlerini yapmak isteyen vatandaşların bazı bilgilere ihtiyaçları vardır. Bu bilgiler şunlardır;

  • Hizmet yılınız
  • Hizmet ayı
  • Aylık tarihi
  • Ek gösterge
  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız

  İkramiye Hesaplamak İçin TIKLAYINIZ

  Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesi üzerinden emekli sandığı ikramiyenizi hesaplamak daha sağlıklı olacaktır. Başka sayfalara resmi bilgilerinizi girmeniz sağlıklı olmayacaktır.

  Emeklilik Günü Hesaplama İşlemleri

  Emeklilik ikramiyesi hesaplama 2018 işlemlerinden sonra emeklilik günü hesaplaması yapmak isteyen çalışanlar olacaktır. Emeklilik günü hesaplama işlemleri çalışan kategorisine göre değişmektedir.

  4A çalışanlarının emeklilik günü hesaplaması yapabilmesi için şu bilgilere ihtiyaçları vardır;

  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası istenecektir.
  • Hizmete başlama tarihiniz gereklidir.
  • Var ise maluliyet tarihinizi girmeniz gerekecek.
  • Ödemiş olduğunu prim günü gereklidir.
  • İstenen bilgileri doğru şekilde girdikten sonra gönder butonuna tıklamalısınız.

  Emeklilik günü hesaplama işlemleriniz için Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi internet sitesini kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Diğer sayfalara itibar etmemenizi öneririz.

  Emeklilik Maaşı Hesaplama 2018

  2018 yılının girmesiyle birlikte emeklilik maaşlarına zam gelmiştir. Ne kadar zam alacağını bilmeyen emekliler maaş hesaplama işine girmişlerdir. Emeklilik maaşınızı hesaplayabilmeniz için gerekli bazı bilgilere ihtiyaç vardır. Bu bilgiler şunlardır;

  • Türkiye cumhuriyeti kimlik numarası
  • Sosyal Sigortalar Kurumu sicil numarası
  • Baba adı
  • Nüfusa kayıtlı olduğu il adı
  • Doğum tarihi

  SSK’nın resmi internet sitesi üzerinden istenen bilgileri girerek emeklilik maaşı hesaplamanızı yapabilirsiniz.

  E-Devlet Kapısı İle Emeklilik Maaşı ve Emeklilik İkramiyesi Sorgulama İşlemleri 2018

  • E-devlet kapısı yoluyla birçok kurum işlerimizi kolay bir şekilde halledebilir hale geldik. Emeklilik ikramiyesi hesaplama isteyen vatandaşlar E-Devlet kapısından maaş hesaplamalarını kısa zamanlar içerisinde yapabilirler. 4A, 4B ve 4C çalışanlarının hepsi emeklilik maaş hesaplamalarını E-Devlet ile yapabilirler.
  • 4A, 4B veya 4C emeklilik maaşı sorgulama işlemlerinizi E-Devlet kapısından yapabilirsiniz. E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden alabilirsiniz. Kimliğinizi PTT şube personeline vermeli ve 2 lira ücret ödemelisiniz. Sonrasında çoğu kurum işlerinizi E-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
  • Emeklilik ikramiyesi hesaplama 2018 isteyen vatandaşlar da bu işlemlerini E-Devlet kapısı üzerinden istenen bilgileri girerek kısa zamanlar içerisinde emeklilik ikramiyelerini hesaplayabilirler. 4A, 4B, 4C emekli ikramiyesi sorgulamalarınızı E-Devlet kapısı üzerinden yapabilirsiniz.
  • Emeklilik gününü hesaplamak isteyen vatandaşlar da E-Devlet kapısını kullanarak emeklilik günlerini hesaplayabilirler. 4A, 4B ve 4C çalışanlarının hepsi emeklilik günlerini E-Devlet kapısı aracılığıyla öğrenebilirler.

  Emeklilik Geriye Dönük Borçlanma 2018

  Emeklilik Aylığı Hesaplama 2018

  Emeklilik için Gerekli Evraklar 2018  tıkla sorunu sor

  Emeklilik İkramiyesi Hesaplama 2018 İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. semra dedi ki:

   2019 yılının mart ayında emekli olmak istiyorum ne kadar tazminat alacağimı bilmek istiyorum

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    Emeklilik ikramiyesi ve tazminatı ile ilgili aşağıda ki konumuzda gerekli bilgiler yer almaktadır. Hesaplama yapmak isterseniz yazı içerisinde sizi hesaplama sayfasına yönlendireceğiz.
    https://www.ssk.biz.tr/emeklilik-ikramiyesi-hesaplama-2018/

  2. Ercan dedi ki:

   5 nisan 2018 de ssk 4 A emeklilik işlemleri işlemleri dilekçesi verdim.10 nisanda tahsis talep edildi.01.05.2018 aylık başlangıç tarihi verildi.sonuçta 26 hazirana maaş ödeme günü verildi.82 günlük bir süreç var.muğla sgk iş yoğunluğu bu kadar çokmu yoğun. Bu arada maaş günü 26 mayıs olarak söylenmişti sgk tarafından. Bayram ikramiyesi yapılacak almam gerekmiyormu..

  Sorunuzu Yazın