emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK YAŞI

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK YAŞI

Her insan emekli olmak ve emekli olduğunda rahat bir yaşam sürmek ister. Kişilerin emekli olabilmesi için bazı koşullar vardır. Bunlar belli bir Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olmak, emekli olmak için gereken prim gün sayısını doldurmak, gereken sigortalılık süresini doldurmak ve emeklilik yaşıdır. Emekli olmak için gereken işlemleri tamamlamışsanız ancak emeklilik yaşınızı doldurmamışsanız emekli olamazsınız. Kaç yaşında emekli olacağınızı internet üzerinden rahat bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

Biz size bu yazımızda Emekli Sandığı emeklilik yaşı sorgulamanızı nasıl yapacağınızı ve Emekli Sandığı emeklilik yaşı sorgularken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklayacağız.

Emekli Sandığı Emeklilik Yaşı Nasıl Sorgulanır?

Emekli Sandığı emeklilik yaşı sorgulamanızı yapmak için aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayınız. Bu bilgileri eksiksiz girmeniz Emekli Sandığı emeklilik yaşı sorgulamanız açısından çok önemlidir.

  • Öncelikle yazımızın sonunda size verdiğimiz Emekli Sandığı emeklilik yaşı linkine tıklayınız.
  • Açılan sayfada cinsiyetinizi seçiniz ve doğum tarihinizi giriniz.
  • Emekli Sandığı’na bağlı olduğunuz zamanlardaki hizmetlerinizin başlangıç ve bitiş tarihini giriniz. Ayrıca görevden ayrıldıktan sonra tekrar göreve başladıysanız “Ekle” butonuna tıklayarak tekrar başladığınız görevin başlangıç ve bitiş tarihini de giriniz.
  • Ardından varsa Bağ-Kur’a ait hizmetlerinizin başlangıç ve bitiş tarihini giriniz. Görevden ayrılıp tekrar göreve başladıysanız bu tarihleri de “Ekle” butonuna tıkladıktan sonra girebilirsiniz.
  • Daha sonra Emekli Sandığı’na ait borçlandığınız dönemin başlangıç ve bitiş tarihini giriniz. Diğer işlemlerde olduğu gibi “Ekle” butonuna tıklayınız ve görevden ayrılıp tekrar başladığınız tarihleri de giriniz.
  • Varsa diğer hizmetlerinizin başlangıç ve bitiş tarihini giriniz.
  • Son olarak SSK’ya ait hizmetiniz varsa bu hizmetlerinizi 23.05.2002 öncesi ve sonrası olarak iki ayrı şekilde giriniz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Emekli Sandığı emeklilik yaşınızı sorgulayabilirsiniz.

Ancak bu Emekli Sandığı emeklilik yaşı sorgulama bilgilendirme amacı taşımaktadır. Asla resmi bir nitelikte değildir.

Emekli Sandığı Emeklilik Yaşı İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

  1. mehmet yasin dedi ki:

    çok güzelll