emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

E-DEVLET SSK HİZMET DÖKÜMÜ

E-DEVLET SSK HİZMET DÖKÜMÜ

Sigortalı olduğunuzda; İş kazası, meslek hastalıkları, hastalık, analık, malullük, yaşlılık, ölüm, işsizlik risklerine karşı siz ve aileniz sigortalanmış olmaktasınız.Sigortalı olarak bir işyerinde çalışmakta iken iş kazasına uğramanız veya meslek hastalığına yakalanmanız halinde;sağlık yardımları yapılır,geçici iş göremezliğiniz halinde günlük ödenek verilir, sürekli iş göremezliğiniz halinde gelir bağlanır,vefat etmeniz halinde gelir bağlanır, cenaze masrafı karşılığı verilir ve bir çok yararı bulunmaktadır.E-Devlet sistemi hayatımıza girdiğinden bu yana devletle ilgili çoğu işlemimiz kolay bir hal almıştır. Bu sistem sayesinde kamu kurum ve kuruluşlarında uzun sıralar bekleyip, zamanımızı boşa harcamıyoruz. E-Devlet ve Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamına giren işlemlerden biri de E-Devlet SSK hizmet dökümüdür. Biz size bu işlemi nasıl yapacağınızı detaylı bir biçimde anlattık.

E-Devlet SSK Hizmet Dökümü Nasıl Sorgulanır?

E-Devlet SSK hizmet dökümünüzü sorgulayabilmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer şifreniz yoksa size en yakın bir PTT şubesine giderek nüfus cüzdanınızla birlikte başvuru yapınız. Başvurudan sonra işlem ücreti dahilinde 2 TL istenecektir. Bu ücreti ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri lütfen sırasıyla uygulayınız.

 1. Yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız.
 2. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” yazan kısma tıklayınız.
 3. Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız ve “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.
 4. Bu işlemlerden sonra E-Devlet SSK hizmet dökümünüzü sorgulayabilirsiniz.

E-Devlet SSK Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

 1. recep hanozu dedi ki:

  23 07 2014. Tarihinde bir oğlum oldu hanım çalışmıyor ev hanımı benimde ek 5 tarım sigortası var di doğum parası alabilirmiyiz

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.