emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Bakan Kasapoğlu Açıkladı, Haziran Ayı Burs ve Kredi Ödemeleri Bugün Başladı!

Bakan Kasapoğlu Açıkladı, Haziran Ayı Burs ve Kredi Ödemeleri Bugün Başladı!
19.05.2020

Bakan Kasapoğlu Açıkladı, Haziran Ayı Burs ve Kredi Ödemeleri Bugün Başladı! Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Haziran ayı burs ve kredi ödemelerinin 19 Mayıs yani bugün itibarı ile başladığını ve Ramazan Bayramı öncesinde tamamlanacağı bilgisini vermiş bulunmaktadır. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda 6 – 10 Haziran 2020 tarihleri arasında ödenmesi gereken Haziran ayı burs ve kredi ödemelerinin bu gün itibarı ile hesaplara gönderilmeye başlandığı bilgisini paylaşmış bulunuyor.

Buna göre 6 – 10 Haziran 2020 tarihler arasında hesaplara gönderilmesi gereken bur ve kredi ödemeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda bayram öncesi ödenmesi kararı alındığını belirtti. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın bayram öncesi yatırılacağı müjdesini vermiş olduğu yükseköğrenim burs ve kredi ödemelerinin 19 Mayıs 2020 Salı günü başlangıç olarak ödemelerin öğrencilerin hesaplarına yatmaya başladığını belirtti.

Yapılacak Olan Ödemeler Bayram Öncesi Tamamlanacak!

Yapılacak Olan Ödemeler Bayram Öncesi Tamamlanacak! Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu, yapılacak olan ödemelerin öğrencilerin hesaplarına T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre aktarılacağı bilgisini belirtmiş bulunuyor. Buna göre yapılacak olan ödemeler 19 Mayıs’ta başlayarak 23 Mayıs tarihinde sona erecektir. Pandemi sürecinde devlet ve millet olarak ortak bir mücadele sürdürüldüğünü belirten Kasapoğlu, güçlü devlet olmanın avantajını yaşadığımızı belirtti. Bu günleri devlet ve millet işbirliği ile kısa süre içerisinde atlatacağımızı ve bu süreçte öğrencilerimiz yanında olmaya devam edeceklerini belirtmiş bulunuyor. Yapılacak olan burs ve kredi ödemeleri aşağıdaki gibi hesaplara gönderilecektir.

  • T.C. Kimlik Numarasının Sonu 0, olanlar 19 Mayıs 2020 Salı,
  • T.C. Kimlik Numarasının Sonu 2, olanlar 20 Mayıs 2020 Çarşamba,
  • T.C. Kimlik Numarasının Sonu 4, olanlar 21 Mayıs 2020 Perşembe,
  • T.C. Kimlik Numarasının Sonu 6, olanlar 22 Mayıs 2020 Cuma,
  • T.C. Kimlik Numarasının Sonu 8, olanlar 23 Mayıs 2020 Cumartesi,

Ramazan Bayramı’nda 81 İle 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!

MEB Açıkladı Liseler İçin Sınıf Geçme Nasıl Olacak?

Özel Okullar Yemek ve Servis Ücretlerini İade Edecek!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.