emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Ramazan Bayramı’nda 81 İle 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!

Ramazan Bayramı’nda 81 İle 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!
18.05.2020

Ramazan Bayramı’nda 81 İle 4 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Geldi! Bu gün 8’ci gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısında alınan kararlar açıklanmış bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan başkanlığına gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunarak şu konuları belirtmiş bulunmaktadır. Bu haftaki kabine toplantısının ana maddesi korona salgını gelişmeleri olmaktaydı. Salgın ile başarılı bir şekilde mücadelemizin sürdüğünü ve salgınla mücadelenin sadece bizim galip gelmemiz ile mümkün olmadığı da belirtildi. Salgınla mücadelenin tüm dünya genelinde sıfırlanması ile sonuçlanacağını da belirtmiş bulunuyor. Ülkemiz ve dünya genelinde hiçbir durumun eskisi gibi olmayacağının da altını çizmiş bulunmaktadır. Evimizden çıkıp, evimize giren dek maske takmayı alışkanlık haline getirmemizin gerektiğini ve her fırsatta ellerimizi yıkamamız gerektiğini bir kez daha hatırlatmış bulunuyor.

Yeni korona virüsü vakasının önünü kesmemiz gerekiyor. Bu durumu başarmak bizim elimizde. Normalleşme takviminin başlaması vaka sayısının aşağıya düşmesi ile mümkün olmaktadır. Olumsuz bir gelişme olması durumunda daha sert tedbirler uygulamak zorunda kalabilirsiz. Normalleşme takvimi adım adım ilerlemeye devam edecek.

Ramazan Bayramı’nda 81 İle Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak!

Ramazan Bayramı’nda 81 İle Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak! Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmalarına devam eden Bilim Kurulu çerçevesinde normalleşme adım adım ilerlemeye devam edecek. Tüm sektörler ile ilgili normalleşme takvimi yayınlanmış bulunuyor. İş yerine giriş ve çıkış saatleri, kullanım alanları ve müşteri sayısını belirten kullanım alanları için bilgilendirme asılacaktır. 23, 24, 25 ve 26 Mayıs Ramazan Bayramı tarihlerinde 4 gün sokağa çıkma işlemi 81 il genelinde uygulanacaktır. Seyahat kısıtlaması 15 gün daha uzatılmış bulunuyor.

2019 – 2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Sona Erdi!

2019 – 2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Sona Erdi! 29 Mayıs 2020 Cuma günü ilk olarak valilikler ve müftülükler ile belirtilen şartlara uygunluk gösteren camileri açıyoruz. Cemaatle namaz kurallar içerisinde kılınacak. 2020 – 2021 Eğitim ve Öğretim Eylül ayında başlayacak. Kreşler ve gündüz bakım evleri 15 Haziran 2020 tarihinde faaliyete açılacak. Çarşamba günü 23.dönem adli yargı hakim savcılarımızın kura törenine video konferans ile katılım sağlayacaklarını belirtti.

Milletimizin ve tüm gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ettiğini ve 101 yıl önce bir 19 Mayıs günü Samsun’a ayak basarak istiklal mücadelesinin ilk adımlarını atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını tazimle yad ettiğini belirtti. Saat: 19.19’da ülkemiz genelinde tüm stadların ışıklandırılacağını belirtti. Cumhurbaşkanı seslendirme cihazlarından İstiklal Marşı yayını yapılacağını da belitti. Tüm millet olarak saat:19.19’da camlarda İstiklal Marşı okumaya davet etmiş bulunmaktadır.

MEB Açıkladı Liseler İçin Sınıf Geçme Nasıl Olacak?

Özel Okullar Yemek ve Servis Ücretlerini İade Edecek!

ÖSYM Sınav Görevli Ücretleri Belirlendi!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.