• Aviva Sigorta Bireysel Emeklilik

  Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), bireylerin emeklilik dönemlerini ekonomik açıdan daha rahat geçirmelerine odaklanmış, çalışma hayatında edindikleri standartları, emeklilik hayatlarında da sürdürmelerini amaçlayan bir sistemdir. Bireysel Emeklilik Sistemi, Sosyal Güvenlik Sistemi’ne alternatif değil, onu tamamlayıcı bir sistemdir. BES ile, emeklilik aylığınıza ek bir gelir elde ederek, ilerideki hayatınızda duyacağınız maddi ihtiyacı kolayca karşılamanızı sağlar.


  Bireysel Emeklilik Sistemi’nde amaç; bireylerin emeklilik dönemlerinde kendi birikimleri kapsamında ek bir gelir sağlamak, Hazine Müsteşarlığı, Sermaye Piyasası Kurulu ve Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından gözetim ve denetim altında tutulan ve özel emeklilik şirketleri tarafından yürütülen faaliyetleri ile, denetimli ve güvenli bir birikim yolu sağlamak, gönüllü katılıma dayalı, bireyleri tasarrufa yönlendirmeyi amaçlayan bir emeklilik sistemidir.

  Aviva Sigorta ve Bireysel Emeklilik Ayrıcalıkları

  Türkiye’de bireysel emeklilik ve hayat sigortası denildiğinde akla ilk gelen şirketlerden biri AvivaSA Emeklilik ve Hayat’tır. 31 Ekim 2007’de Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ile İngiliz sigorta devi Aviva plc.’nın ortak ilkesi doğrultusunda kurulan şirket, Türkiye’de AvivaSA olarak binlerce çalışanı ve uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Aviva Sigorta Bireysel Emeklilik hakkında bilmeniz gereken her şey yazının devamında!

  Aviva’ya Bağlı Bireysel Emeklilik Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

  Aviva Bireysel Emeklilik Planları müşterilere birçok imkan ve kolaylık sağlamaktadır. Aviva Sigortada öncelikli amaç, kişinin amacına ve ekonomik durumuna göre en doğru emeklilik planını oluşturmaktır. Buna göre Aviva Bireysel Emeklilik Sistemi’nin sunduğu avantajlar şöyledir:

  • Devlet Katkısından yararlanırsınız.
  • Yalnızca siz değil, ailenizde sistemden faydalanabilir.
  • Düzeni olarak tasarruf yaparsınız.
  • Tasarruflarınız uzmanlar tarafından yönetilir.
  • Tasarruf yapmanın en kolay ve en güvenilir yoludur.
  • Ödeme periyodunu siz belirlersiniz. Böylece ödemeler sırasında herhangi bir sorun oluşması engellenir.
  • Plan ve Fon dağılımını değiştirebilir, düzenleyebilirsiniz.
  • Ara ödeme yapabilir, ödemelerinize ara verebilirsiniz.
  • İstediğiniz zaman sistemden çıkabilirsiniz.

  Bireysel Emeklilikte Devlet Katkısı Nedir?

  1 Ocak 2013’te başlayan yeni Bireysel Emeklilik Sistemi ile Bireysel Emeklilik daha avantajlı hale geldi. Buna göre devlet tüm bireysel emeklilik katılımcılarına, ödedikleri katkı payının %25’i oranında ek gelir sağlıyor. Meslek fark etmeden herkes bireysel emeklilik sistemine dahil olabilir. Devlet katkısından yararlanmak için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. 18 yaşını doldurmuş tüm aile bireyleri adına bireysel emeklilik hesabını açabilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Aviva Bireysel Emekliliğin Sunduğu Bireysel Emeklilik Planları Nelerdir?

  Aviva Sigorta, müşterilerine geniş portföye sahip bireysel emeklilik planları sunmaktadır. Aviva Sigorta kapsamında faaliyet sürdüren toplam 5 farklı plan mevcuttur.

  1. Biriken Gelecek Planı

  Biriken Gelecek Planı ile geniş fon yelpazesine sahip olabilir, birikimlerinizi beklentinize göre değerlendirebilirsiniz.  Biriken Gelecek Planı kapsamında hesabınıza her 100 TL için 25 TL devlet katkısı eklenir. Asgari katkı payının altında olmadığı sürece katkı payını istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Katkı payınızı dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Fon dağılımında yılda 6 kez değiştirme özgürlüğüne sahipsiniz. Biriken Gelecek Planı için belirlenen asgari katkı payı 175 TL’dir. Ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık olarak yapabilirsiniz.

  2. Emekliliğe Yatırım Planı

  Emekliliğe Yatırım Planı AvivaSA ve Akbank işbirliği ile geliştirilen Akbank şubelerinde bulabileceğiniz  bir bireysel emeklilik planıdır. Emekliliğe Yatırım Planına dahil olan her birey, devlet katkısından faydalanır. Emekliliğe Yatırım Planının asgari katkı payı 140 TL’dir. Ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık olarak gerçekleştirebilirsiniz. Asgari katkı payının altında olmamak kaydı ile, katkı payını dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

  3. Biriken VIP Planı

  Biriken VIP planı, Aviva Sigortanın en çok tercih edilen planlarından biridir. Bu plan doğrultusunda asgari ödeme tutarı 200 TL olarak belirlenmiştir. Bu plana dahil olan herkes devlet katkısından yararlanabilir, ödemelerini aylık, 3 aylık 6 aylık ve yıllık olarak gerçekleştirebilir ve dilediği zaman katkı payını değiştirebilir.

  4. Emeklilik Gelir Planı

  Emeklilik Gelir Planı tüm bireysel emeklilik sistemlerinden farklı özellikler taşımaktadır. Buna göre Bireysel Emeklilik Sistemi’nden  emekli olmaya hak kazandığınızda plan değişikliği yaparak birikimlerinizi AvivaSA Emeklilik Gelir Planı’na geçebilirsiniz. Bu sayede sistemin sunduğu vergisiz fon getirisi imkanından yararlanmaya devam ederken oluşan birikimlerinizi ihtiyacınız ölçüsünde ve ihtiyaç duyduğunuz zaman almak üzere “Programlı Geri Ödeme” seçeneğinde değerlendirebilirsiniz.

  5. Mutlu Birikimler Planı

  Mutlu Birikimler Planı, Aviva Bireysel Emekliliğin sunduğu en avantajlı planlardan birisidir. Mutlu Birikimler Planı ile asgari tutar olan 170 TL’nin altında olmadığı sürece, katkı payını değiştirebilir, ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık olarak düzenleyebilirsiniz. Ayrıca bu plan dahilinde devlet katkısından yararlanabilirsiniz.

  Aviva Bireysel Emeklilik Planları Hakkında Detaylar İçin TIKLAYINIZ!

  Bireysel Emeklilik Cayma Başvuru Formunu İNDİR  tıkla sorunu sor

  Aviva Sigorta Bireysel Emeklilik İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Gokhan dedi ki:

   Bireysel emeklilikten cikmak istiyorum nasil yapabilirim

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    Yazımızın en altında CAYMA formu bulunmaktadır. Bu formu bilgisayarınıza indirerek doldurmanız gerekiyor. Doldurduğunuz formu faks yardımı ile bireysel emeklilik firmasına göndermeniz yeterli olacaktır. Gönderdiğiniz faks’ı teyit etmeyi unutmayın.

  2. melike çakır dedi ki:

   avivasa bireysel emeklilik sistemine ne zaman başladığımı ve kaç yıllık olduğunu unuttum ayrıca birikimimi nasıl değerlendireceğimi bilmiyorum yazılanlardan pek bir şey anlamadım yardımcı olurmusunuz

  Sorunuzu Yazın