emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Portekiz’de Dünyayı Umutlandıran Gelişme Koronavirüsü Etkisizleştiren Maske Üretildi!

Portekiz’de Dünyayı Umutlandıran Gelişme Koronavirüsü Etkisizleştiren Maske Üretildi!
26.07.2020

Portekiz’de Dünyayı Umutlandıran Gelişme Koronavirüsü Etkisizleştiren Maske Üretildi! Dünya genelinde ilk olarak Çin’de ortaya çıkan korona virüsünün, daha sonra giderek yayılması ile yaklaşık milyon insana bulaşmış bulunuyor. Bilim insanları tarafından yapılan açıklamaya göre korona virüsten korunma işleminin tek başına maske yeterli olmayacağı açıklaması gelirken, Portekiz tarafından gelen bir açıklama haberi Dünya çapında oldukça umutlandırmaya sebep oldu.

Buna göre Portekiz’de bulunan bazı akademisyenler tarafından gelen bilgiler doğrultusunda, bilim merkezleri ve şirketlerin ortak çalışmaları doğrultusunda yeni tip korona virüsünü etkisizleştirdiği belirtilen bir maskenin üretildiği haber gelmiş bulunuyor. Libzon’da bulunan Joao Antunes Moleküler Tıp Enstitüsü tarafınca basına yapılan açıklama doğrultusunda şu ifadelere yer verilmiş bulunuyor. MoxATech olarak adlandırılmakta olan ve Nisan ayı içerisinden bu yana satışta olan maskenin, gerçekleştirilen pek çok testten sonra korona virüsünü etkisizleştirme özelliği olduğu ortaya çıktı. Verilen bilgilere göre, maskede kullanılan tekstil malzemesinin ve koruyucu ekipmanın, teması dahilinde virüsü etkisizleştirme özelliğine sahip olduğunun yapılan analizler sonrasında yeni tespit edildiği belirtilmiş bulunuyor.

Maske 1 Saat Sonrasında Virüs Etkisini % 99 Azaltıyor!

Maske 1 Saat Sonrasında Virüs Etkisini % 99 Azaltıyor! Enstitüde görevli olan ve yapılan testleri koordine eden virolog Pedro Simas, Maskede kullanılan kumaş ile belirli oranda virüs içeren solisyonu temas ettirdikten sonra, belirli zaman aralıklarında virüsün etkinliği analiz edilmiş bulunmaktadır. Maske, 50 kez yıkandıktan sonra dahi SARS ve COVİD-19’u etkisiz hale getirmeyi devam etmiş bulunuyor. Virüsün maske ile temasının ardından bir saat sonra etkisini % 99 azalttığı gözlemlenmiş bulunuyor dedi.

Libzon’daki enstitüden önce Fransa’nın Lille kendinde Pasteur Enstitüsü’nün de maskede kullanılan malzemeler ile ilgili farklı testler yapıldığı ve maskenin, H1N1, Koronatype ve Rota virüsleri üzerinde de etkililiği onayı belirtilmiş bulunmaktadır. Su geçirmezlik ve tekrar kullanılma özelliği olan, farklı katmanları birleştiren teknik bir kumaş ile geliştirilmiş olan maskenin MO adlı Portekiz markası tarafından tüm dünya genelinde satılmaya başlandığı belirtilmiş bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.