Emeklilik

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik

Geleceğinizi ekonomik kaygılardan uzak inşa etmek istemez misiniz? Belki bunun mümkün olmayacağını düşünüyorsunuz. Fakat Bireysel Emeklilik Sistemi sayesinde geleceğinizi ekonomik kaygılardan uzak inşa edebilirsiniz. Geleceğinizi şimdiden kontrol altına alabilirsiniz. Ekonomik sıkıntılardan uzak bir şekilde rahat, mutlu ve huzurlu bir emeklilik hayatı geçirmek için Bireysel Emeklilik sistemi size yardımcı olmaktadır. Bireysel Emeklilik sistemi size emeklilik döneminizde düzenli tasarruf yapma imkanı sunar. Bireysel Emeklilik Sistemi ile oldukça kolay bir şekilde para biriktirebilirsiniz. Emekliliğinizde biriken paranızla rahat bir hayat sürdürebilirsiniz. Bireysel Emeklilik Sistemi sayesinde yatırımlarınız kontrol altında tutulmuş olacaktır. Tasarruflarınızı ne zaman ve ne şekilde yapacağınız Bireysel Emeklilik Sistemi ile düzenlenir. Bireysel Emeklilik Sisteminde çalışma hayatınızda kazandığınız parayı emekliliğinizde de kullanabileceksiniz. Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili olarak bilmeniz gereken önemli bir ayrıntı bulunmaktadır. Bireysel Emeklilik Sistemi kısa vadeli olarak yatırım yapabileceğiniz bir sistem değildir. Bireysel Emeklilik Sistemi ile sadece uzun vadeli yatırımlar yapmanız mümkün olacaktır. Bireysel Emeklilik Sistemine katılmak için herhangi bir şart olup olmadığını merak ediyorsanız hemen bu konudan bahsedelim.


Bireysel Emeklilik Sistemine katılabilmeniz için mesleki bir engel bulunmamaktadır. Bu demek oluyor ki mesleğiniz ne olursa olsun Bireysel Emeklilik Sistemine katılabilir ve avantajlarından yararlanabilirsiniz. SGK üyesi olun ya da olmayın 18 yaşını doldurduysanız Bireysel Emeklilik Sistemine katılabilirsiniz. Bireysel Emeklilik Sistemine katılmanız için size yardımcı olan bazı bankalar bulunmaktadır. Bu bankalardan birisi de Garanti Bankasıdır. Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemine kayıt olabilmeniz için Garanti Bankası tarafından hazırlanan fon ve plana uymalısınız. Sistemde bulunduğunuz 10 yıl içinde devamlı olarak katkı payı ödemeniz koşulu ile 56 yaşını doldurduktan sonra emekli olmaya hak kazanabilirsiniz. Bir örnek vererek açıklayacak olursak, 21 yaşındasınız ve Bireysel Emeklilik aldınız. Ayda 120 TL gibi bir tutar ödeme yaparak brüt olarak 105.000 ile 162.000 TL arasında birikim elde edersiniz. Aynı zamanda 520-803 TL arası aylık maaş alırsınız.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Özellikleri Nelerdir?

  • Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi sayesinde bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Sistemi’nin yanında ikinci bir emeklilik geliri elde etmiş olursunuz.
  • Bireysel Emeklilik Sistemi sizin para biriktirmenizi kolaylaştırır.
  • Bireysel Emeklilik Sistemi ile geleceğinizi ekonomik kaygılardan uzak tutabilirsiniz.
  • Bireysel Emeklilik fonları vergiden muaftır.
  • Bireysel Emeklilik Sisteminin güvenliği ile ilgili olarak aklınızda soru işaretleri varsa, bilmelisiniz ki Bireysel Emeklilik Sistemleri devlet tarafından yetki verilmiş kişiler tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Sistemin işleyişini kontrol eden ve eksikleri gidermeye çalışan finans danışmanları sayesinde paranız en doğru şekilde yönetilir.
  • Ödemeleri ne zaman yapacağınızı siz belirlersiniz. Ödeme periyotlarınızı isterseniz 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık isterseniz de 1 yıllık yapabilirsiniz.
  • Ödeme periyotlarınızı dilediğiniz gibi belirleyebildiğiniz gibi ödeme tutarlarınızı da siz belirleyebilirsiniz.
  • Maddi sıkıntı yaşadığınız dönemler olabilir. Bu dönemlerde ödemelerinizi dilediğiniz gibi durdurabilirsiniz.
  • Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi ile kendinize uygun olan bir Bireysel Emeklilik Sistemi oluşturabilirsiniz.
  • Katkı payı tutarını istediğiniz zaman arttırabilir istediğiniz zaman da azaltabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı