emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Araç hasar kaydı sorgulama işlemi sıfır araç almak isteyenler için olmasa da ikinci el araç alımlarında çok yararını görebileceğiniz bir olanaktır. Alacağınız ikinci el araç hakkında satışı yapan kişiden bilgiler alınır. Ama daha güvenilir bilgilere ihtiyacımız olur. İşte alacağınız ikinci el aracın kaza yapıp yapmadığı, hasarı ya da hasar düzeyi hakkında en güvenilir bilgiye araç hasar kaydı sorgulama işlemi ile erişebilirsiniz. Alım işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi ve sonradan başınızın ağrımaması için araç alırken mutlaka yapmanız gerekir. Sorgulama işlemi 2 farklı sistem ile gerçekleştirilebilme imkanı bulunmaktadır. İlk sistemde sizi 3 seçenek beklemektedir. Bunlar; plaka ve sigortalı T.C. kimlik no ile sorgulama, plaka ve sigortalı vergi kimlik no ile sorgulama ve plaka ve sürücü T.C: kimlik no ile sorgulama seçenekleridir. Bir diğeri ise E-Devlet sistemi olup bünyesindeki sorgulama imkanlarından biri de araç hasar kaydı ile ilgilidir. E-Devlet şifresi yardımı ile sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Yazımızın devamında Her iki sistem içinde işleminizin hangi adımlar ile ilerlediği konusunda bilgi alabilirsiniz.

Şifresiz Araç Hasar Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Hiçbir şifreye ihtiyacınız olmadan Sigorta Bilim ve Gözetim Merkezi resmi web sayfası üzerinden 3 farklı yöntem ile araç hasar kaydı sorgulama işlemi yapılabilir. Bu işlem ile araç ile ilgili tüm güncel kayıtlara erişebilirsiniz. İlk olarak aşağıda bulunan bağlantı linkine tıklayınız. Plaka ve sigortalı T.C. kimlik no ile hasar kaydını sorgulama yapmak için aracın plakasını, sigortalı T.C. kimlik numarasını ve güvenlik kodunu giriniz.

aaa-1

Plaka ve sigortalı vergi kimlik no ile yapacaksanız aracın plakasını, sigortalı vergi kimlik numarasını ve güvenlik kodunu giriniz. Plaka ve sürücü T.C. kimlik no ile sorgulama yapacaksanız aracın plakasını, sürücünün T.C. kimlik numarasını ve güvenlik kodunu giriniz. Bu seçeneklerden biri resimde görüldüğü üzere her seçenek için aynı uygulamanın yapılması durumunda “Ara” butonuna basmanız işleminizin bitmesi için yeterli olacaktır.

Şifresiz Araç Hasar Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden online işlem yapacağınız işlemlerden biride araçlarla ilgilidir. Araç hasar kaydı sorgulama işlemini yapmak için kesinlikle E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL işlem ücreti karşılında temin edebilirsiniz. İlk olarak yazının sonunda bulunan bağlantı linkine tıklayınız. Sonrasında açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrulama” butonuna tıklayınız.

araç1

Sonrasında adımlar çok basit. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde girerek “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

araç2

E-Devlet Şifresi İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.